Skocz do zawartości

Woda do podmian


koteczek555

Rekomendowane odpowiedzi

Sławku nie mylimy pojęć.

Cały czas jest na tapecie kwestia wody ciepłowniczej w przemysłowej dostawie.

Ty i ja również (i wielu innych) mamy piecyki gazowe.

W blokowisku tak nie jest.

Jeśli swoją wodę podgrzejesz nawet do wysokiej temp. i zaniesiesz dla porównania zimną niepodgrzaną to laboratorium coś wychwyci ?

Wątpię.

A w bloku jeśli zrobisz to samo ? To ja osobiście nie dam gwarancji że nie będzie różnic i nie polecę z czystym sumieniem „lej i się nie przejmuj!”.

I w tym dokładnie rzecz.


Szulo jaki masz problem żeby zrobić sobie eksperyment i sprawdzić stosując proporcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bo woda ciepła i zimna to to samo tylko jest różnica temperatur. Poza tym po tym weekendzie mam nadzieję, że dostarczę wam odpowiednich informacji na temat różnic miedzy wodą zimną a ciepłą, a także miedzy wodą do "mycia" a pitną.

Jejku ja cały czas mam wrażenie, ze gadamy o maśle maślanym albo ile warzy kg pierza. :?


Kotek ale zapodałaś temat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bo woda ciepła i zimna to to samo tylko jest różnica temperatur.

i o to mi chodzi od poczatku...

mam nadzieję, że dostarczę wam odpowiednich informacji na temat różnic miedzy wodą zimną a ciepłą, a także miedzy wodą do "mycia" a pitną

kurcze szulo sie zastanawiam czy to dobry pomysl... ludzie sie przestana kapac :P


Jejku ja cały czas mam wrażenie, ze gadamy o maśle maślanym albo ile warzy kg pierza. :?


kilo pierza wazy tyle co nocna mara .....

wiec milych snow .. jest 00:20.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotek ale zapodałaś temat :mrgreen:

Fajny no nie :wink: Zaciekawiło mnie to, więc zapodałam :D


Sławku nie mylimy pojęć.

Cały czas jest na tapecie kwestia wody ciepłowniczej w przemysłowej dostawie.

Ty i ja również (i wielu innych) mamy piecyki gazowe.

W blokowisku tak nie jest.

Jeśli swoją wodę podgrzejesz nawet do wysokiej temp. i zaniesiesz dla porównania zimną niepodgrzaną to laboratorium coś wychwyci ?

Wątpię.

A w bloku jeśli zrobisz to samo ? To ja osobiście nie dam gwarancji że nie będzie różnic i nie polecę z czystym sumieniem „lej i się nie przejmuj!”.

I w tym dokładnie rzecz.


Szulo jaki masz problem żeby zrobić sobie eksperyment i sprawdzić stosując proporcje ?


Drak przecież Sławek też w bloku mieszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra bo napisal ktos ze w piecyku gazowym a tam jakie sa przewody nagrzewnicy, bo w starych junkersach to chyba miedzio podobne :?: jest w tedy roznica ,bo ponac zwiazki miedzi nie haloooo w akwarium :?:

mieszkam z 1 roczna przerwa w blokowiskach leje zimna

obniza o okolo 1-2 stopnie

jak mierzylem to moja zimna miala kiedys 15 st , teraz nie wiem bo nie mierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drak usiłuje powiedzieć co następuje: Jeżeli grzejesz wodę u siebie w piecyku gazowym to w stanie gorącym pokonuje ona kilka metrów - nic się z niej nie wytrąca, niczego nie wypłukuje z rur i nic się w niej nie rozpuszcza. Jeżeli używasz ciepłej wody dostarczanej przez ciepłownię publiczną (czyli ciepła woda leci rurą z ciepłowni do poszczególnych dzielnic i domów) to płynie ona kilometrami rur, różnej jakość. W rurach są różnego rodzaju osady i inny syf i to wszystko owa woda może wypłukać. Zważywszy na to że np. u mnie we Wrocławiu część rur ma 100 i więcej lat, to zgromadzone tam osady jaki i sam materiał rury nie zachęcają do bezkrytycznego wlewania takiej wody do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piernicze.. Drak nie mogles tego od razu po prostu napisac tylko krecisz sie jak baczek :mrgreen: :?: mimo wczorajszej poznej pory czytalem twe posty nie raz i nie dwa..ale wybacz... nie zakumalem :wink: ... tylko teraz pytanie... czy ciepla woda plynaca kilometry rurami rozni sie czyms niz "czysta" woda plynaca tyle samo ? plyna takimi samymi instalacjami.. oczywiscie nie bierzemy pod uwage zaleznosci rozpuszczania zwiazkow zalenych od temperatury bo to rzecz oczywista :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.