Skocz do zawartości

Woda do podmian


koteczek555

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam u siebie swój gazowy system podgrzewania, ale nigdy nie używam ciepłej wody bo po co ?

Mam zbiornik do podmian w którym znajduje się marmur i zbiornik obsługuje dwa akwaria.

Wlana woda sama wyrównuje sobie temp. z otoczeniem.

A istnienie takiego zbiornika do podmian z odstałą czy dodatkowo wzbogacaną woda uważam za coś oczywistego i prawdę powiedziawszy nigdy nie zastanawiałem się nad użyciem ciepłej kranowej.



Niestety nie dla każdego to takie oczywiste niekiedy nie ma miejsca na większe akwa a co dopiero na zbiornik :(

Rozwiązanie sabotage uważam za najrozsądniejsze sam tak robiłem dopóki nie sprawdziłem dokładnie kraniczanki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik : czy, kiedy i dla kogo będzie on konieczny.

Wobec tego ja nie zamierzam się upierać przy jego obecności , dla mnie jest oczywisty i przydatny.

W tym względzie będzie tylko jeden możliwy konsensus : to kwestia indywidualna , w tym warunków.

Niemniej dolewanie gorącej przegotowanej wody w celu wyrównania temperatury (szczególnie w okresie zimowym) uważam za skuteczne, minimalne i bezpieczne.

A dolewanie wody z kranu w podgrzewaniu przemysłowym za wielce ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym względzie będzie tylko jeden możliwy konsensus : to kwestia indywidualna , w tym warunków.


Dodatkowo, nie wyobrazam sobei przygotowywac w ten sposob (zimna + gotowanie) wody do "konkretnych" zbornikow, czy konkretnej ilosci tychze. Co innego przygotowac 100l na podmianke a co innego chocby 500. Dlatego to sprawa bardzo mocno indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 6 butelek 6litrowych po wodzie mineralnej i do podmianki nalewam zimna z kranu woda odstoi sie troche powiedzmy 3-4 godziny i wale do akwa. Przy 200 litrach jak wleje 20 zimnej wody to temperatura nie spadnie na tyle zeby rybom cos sie stalo, a grzalka od razu zaczyna dzialac wiec kilkanascie minut i po sprawie. woda ma temperature porzadana w moim akwa:).

Sam osobiscie dolewam troche uzdatniacza, wiem ze malo kto to robi ale fajnie sobie pomyslec ze czasem wydam kase na cos zbytecznego :) a rybkom moze byc lepiej :) hehehe


I wedlug mnie trzymanie oddzielnego zbiornika tylko po to zeby wyrownac temperature wody do podmianki to chory pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wedlóg mnie trzymanie oddzielnego zbiornika tylko po to zeby wyrównać temperature wody do podmianki to chory pomysl.

Dlaczego od razu chory pomysł (dość mocne słowo), drak ma w tym zbiorniku także wapienie które robią swoje, temperatura się wyrównuje, a chlor (zakładając że był) ulatnia. Tan - Mal też zdaje się ma specjalne 1000 litrowe zbiorniki na wodę do podmian i z rozmowy na czacie wynikało że uważają to za oczywistą oczywistość.

Miałbym miejsce to bym taki zbiornik postawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno jest to pozytyw i jesli ktos ma duzo zbednego miejsca to spoko, ale zeby oczywista oczywistosc to nie bardzo. Ciekaw jestem jestem kto ma taki zbiornik?? Kiedys nawet byla ankieta tu jaka wode kto leje na podmianki to z tego co pamietam ogromna wiekszosc leje wprost z kranu do akwa. Wiec nie sadze ze taki baniak to oczywista oczywistosc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze lejemy z kranu to oczywista "wygodnosc". Nic poza tym :mrgreen:

Pewno, jakbym trzymal jakies ryby"cuda-niewidy"(chocby palety, do pielegniczek wode ROrowalem :)) to ja skusilbym sie na taki zbiornik, ale :) Wiecie, szkoda starcic obsade bo dnia X, woda z kranu Y, miala wartosci Z inne niz zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.