Skocz do zawartości

drgawki, ocieranie o podłoże.


Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni w moim akwarium dzieją się dziwne rzeczy, ponieważ ryby dostają drgawek. Drgawki te są dość częste, czasami towarzyszy im otwieranie szeroko pyska. Dzisiaj rano zdechła jedna z ryb, wszystki płetwy miała sztywne jakby dostała paraliż. Teraz pozostałe wydają się być osowiałe, raczej nie pływają tylko "stoją" w miejscu. Od czasu do czasu ocierają się o podłoże. Jak daje pokarm to wszystkie podpływają i go jedzą.

Parametrywody:

no2 0

no3 13

pH 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby te dostałem ok 5 dni temu w akwarium 25l. Filtr fanfilter fanmini. Ryb było 6 sztuk zczego dzisiaj jedna zdechłą. Gatunkowo są to:

-Maylandia Estherae red-red i red-blue (dzisiaj padła)

-Metraclima member deep

-Metraclima member lombardoi

-Melanochchromis auratus

-Labidochromis caerlus

Ta ryba która padła z każdą godziną robiłą się bledsza. Nie zaobserwowałem nastroszenia łusek ani wytrzeszczu oczu,równiż nie mają wzdętych brzuchów. Sinice przez te 5 dni raczej nie urosły by. Co do wydalania, to zauważyłem, że raz wydzielają dość grube odchody a raz przeźroczyste jakby nitki.


W niedziele pisałem tutaj na forum włąśnie jaki gatunk zostawić a jakie oddać jak bedę kupował większe akwarium dla pyszczaków. Jednak z tego co widze to nie wiem czy doczekają one mojej wypłaty. Już nigdy nie przyjme żywego prezentu, bo później same problemy wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem całą wode. Pod kamieniami znajdowało się masa odchodów.

Wpuściłem ryby do nowego zbiornika i odpukać drgawki ustąpiły jak rónież ocieranie się o podłoże.

Niestety melanochromis auratus i metriaclima lombardoi są lekko jakby przyparaliżowane w okolocy odbytu. Robią dość spore koła, żeby zmienić kierunek pływania. Dam znać jak sprawa bedzie wyglądać za kilka dni. Póki co dziękuję za szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wymieniłeś całą wodę to teraz musisz ograniczyć karmienie do absolutnego minimum i niestety dalej robić 50% procentowe podmianki (najlepiej codziennie) Teraz i tak nie ma mowy o jakiejkolwiek równowadze parametrów w tym akwarium więc musisz wymieniać wodę żeby amoniak nie zabił Ci ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.