Jump to content

blumodular

Bonio61

Recommended Posts

Czesc, moze to Ci sie przyda

po tygodniu uzywtkowania stwierdzam ze blumodular ciszej chodzi aczkowkiek takze burczy natomiast duzo gorzej zbiera to co powienien i zastanawiam sie teraz czy dolozyc cos do niego jakas pompe wspomagajaca czy macie inny wariant ??

moze sie okazac ze zaraz bede mial 2 filtry do sprzedania :)

powiedzcie mi jakis filtr jest rzeczywiscie cichu chodzi mi to zeby bylo slychac same bomble a nie takze wirnik bo w tym modular takze slychac 24h burczenie i nie jest to zapowietrzenie niestety ////

dzięki za odpowiedż czytałem to już wcześniej potrzebuje filtr wewnętrzny z przepływem 1200-1500l/h mało prądożerny małe gabaryty i nie chodzi o wysokość a o szerokośc i głębkość i wylot u góry filtra mam at 203 ale razem z gąbką zajmuje dużo miejsca problem z jego ukryciem może ktoś napisze jakie wymiary ma ten filtr

Użytkuje dwa jeden około trzech lat drugi rok. Obydwa niezawodne. Potrafią głośniej chodzić ale przeczyszczenie wirnika daje natychmiastowy efekt. Zbieranie zanieczyszczeń także zadowalające.

• 2 weeks later...

Dawno mnie nie było bo rafa pochłonęła mnie tak , że czasu nie mam na nic :D

Co do filterka - ja z dwóch jeden niedawno sprzedałem bo nie był mi juz potrzebny ( sprzedałem jeden zbiornik ) . Drugi śmiga aż miło .

Przepływ na pewno spada jak w każdym zabrudzonym filterku . U mnie pracuje 14-20 dni zanim go wyczyszczę . Zanieczyszczenia zbiera duzo gorzej niż Kaskada 2000 ale takie filtry jak Aquael itp wyprzedza o dwie , może nawet o 3 epoki .

Podsymowując :

1. Jest bardzo cichy ( oczywiscie bez podłączonej dyszy napowietrzającej)

2. Przepływ spada ale nieznacznie .

3. Zbieranie zanieczyszczen - razem z Kaskada 2000 oczyszczaja mi piasek/zbiornik o powierzchni 210x50 tak , że nie wiem gdzie leży odmulacz :D