Skocz do zawartości

SUMP - alternatywne rozwiązanie filtracji.


Rekomendowane odpowiedzi

Hałas zmniejszają - przynajmniej u mnie doskonale - takie zielone wióry firmy Sera - BIOFIBRES się to zowie a tu jest link http://www.sera.de/index.php?id=477&L=12&type=http%3A%2F%2F63.247.90.156%2Fimages%2Fcmd%3F


Dobrze się to płucze od czasu do czasu i możliwość zapchania jest praktycznie wyeliminowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ok :mrgreen:


wczoraj w nocy było problematycznie to wymyślić...


dzisiaj odpaliłem sobie na 3 biegu i się zastanawiałem co zrobić...

to sobie sprawdzałem palcem przepływy, to kręciłem zaworkami, to odpowietrzałem pompę tą śrubą, a tu nic,

tylko tak sobie nieregularnie siorbała i od czasu do czasu wyrzucała bąbelka lub dwa, potem coraz mniejsze i mniejsze....


i tak stoję i dumam, aż tu nagle jak zassała, jak mi strzeliła strumieniem, prawię rozbijając samicę bojownika o ścianę.... to zanim się jako laik połapałem gdzie co wyregulować i przekręcić to prawie popadłem w panikę :D


teraz będę miał sumpa napędzanego grundfosem na 1 biegu (taki przepływ do tych wielkości wystarczy - przynajmniej dopóki nie będę miał ryb które wytrzymają strumień) z poborem 25W

jestem bardziej niż zadowolony :D


odpowietrzanie tego układu jest proste, tylko trochę trwa... i nie trzeba zalewać ciśnieniowo i przebudowywać :D:D:D

przetestowałem też wyłączenie prądu (po 20min włączyłem) - rewelacja poszło od razu


teraz pracuję nad wyciszeniem całości... i wracam do swojego wątku "wszystko DIY..."


dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może już nie dajcie więcej zdjęć, bo mi ochota na sumpa przechodzi. Niby chciałbym i wolałbym, ale jak widzę te wszystkie rurki/zawory/kolanka/powroty/kominy...


Gdyby kiedykolwiek w życiu przy moich antyzdolnościach udało mi się coś takiego skutecznie skonstruować, to nie musiałbym już mieć ryb. Siedziałbym i patrzył na ten system, jak sobie pięknie działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehehe milc, bez sumpa bym pewnie nawet jeszcze nie miał szkła :D

podziałał jak katalizator...


nawet nie zmąciło mego spokoju i zadowolenia, te dokładnie 2,2litra wody na podłodze jak wstałem - ale cóż, jak ktoś liczy płyny dla dużego sumpa, a potem jest na tyle "baranem", żeby podłączyć "tylko komorę techniczną", to niestety... :D

na szczęście kapało po kropelce od drugiej w nocy, więc żadnych strat...

:mrgreen:


ale tak, żeby Cię zupełnie nie zniechęcać, jutro strzelę fotki macro moich niedoróbek :D zobaczysz jaka prowizorka :D ważne że działa i z zewnątrz wygląda jako tako :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.