Skocz do zawartości

Ankieta, najmniejsze malawi.


kisor

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!zaznaczyłem litraż 112!!dlaczego ??bo taki właśnie posiadam baniak i mimo ,że mam w nim 10 młodziutkich saulosków to cieszę się ich życiem w tym małym zbiorniku:) !!niektórzy piszą, że baniaki 112 są zdecydowanie za małe:nie będą miały komfortu,za ciasno, będą się zachowywały nienaturalnie i owszem, ale moim zdaniem w każdym większym akwa (nawet 1000 litrów:) ) będą czuły to samo ,ponieważ tak naprawdę to dobrze mogą się czuć jedynie w jeziorze malawi :D:mrgreen::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że baniaki 112 są zdecydowanie za małe ... ale moim zdaniem w każdym większym akwa (nawet 1000 litrów:)...

mylisz sie, o jak bardzo się mylisz ...

wrocisz jeszcze do tej ankiety, gdy te 10 szt. saulosi podrosnie na tyle, ze zaczna sie wybijac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja owiem tak.Przerobilem juz prawie cala mbune w tej chwili mam utake.I wydaje mi sie ze najpiekniejsze zachowania ryb mozna uzyskac przy minimalnym zarybieniu ale duze zarybieie albo wrecz przerybienie to tez fajna sprawa .Panowie i panie nikt mi nie powie ze sa tu jakies zasady i reguly.Wszytko co przeczytalem w 100-u ksiazkach w niczym prawie nie sprawdzilo sie u mnie.Wystarczy zmienic jeden kamien lub z obsady w ktorej ustalona jest hiarchia wyrzucic jedna nawet cwierc znaczaca w niej rybke i wszytko przewraca sie do gory nogami.Hodowalem juz chyba z 50 gat mbuny.I jesli mialbym opisac moje doswiadczenia wygladaly by one zupelnie inaczej niz te wszystkie ksiazki ktore przeczytalem.Zeby nie byc goloslownym opowiemwam jeszcze cos.

Poraz pierwszy 450litrowe akwrium zobaczylem w sklepie przypadkowo napodkanym podczas spaceru z kolesiami do baru na browar.Od razu powiedzialem sobie ze takie bede mial.Niestety nie stac mnie bylo na takie cudenko.Gdy poraz pierwszy zxobaczylem malawijskie pyszczaki zakochalem sie od pierwszego wejrzenia.Pamietam jak dzis male sklepowe akw a wnim najpiekniejsze kolory malawi

labidochromis carelueus

maylandia estheare red redi maingano

Dzis wiem ze 450l to malo by miec wymarzone gat.Mam nadzieje ze w pazdzierniku zakupie przynajmnuiej 720l moze 840.No wlasnie mam male pytanko jakie akw mozna postawic w bloku mieszkalnym w nowym budownictwie? Troszkem obawiam sie zebym nie wpadl do sasiadow na dole.Jak bog da za kilka lat wybuduje dom .Mam taka operspektywe lecz w dobie kryzysu nie bede mowil ze na pewno sie wybuduje bo nie wiem.Jesli osiagne ten sukces stworze ogromne malawi nie wiem ? 2 tysw? 5 tys? Slyszalem ze sa takie akwaria 5tys litrow gdzies w legionowie pod warszawa.Wtedy kupie sobie najpiekniejsze ryby swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambre jak to zrobiłeś ... zazdroszczę ... wręcz płonę ze wstydu ja nie przerobiłem pewno z 5 % a ty prawie wszystkie no no no ... podziwiać ;) i 100 książek, wymień chociaż z 20 tytułów może uzupełnię coś w bibliotece ... napisz jeszcze w jakich są językach i może kilku autorów ... 50 gatunków mbuna ( to nie prawie wszystkie mbuna to około 50 % z popularnego BTN Edka ale skoro twierdzisz że prawie wszystkie ty wiesz lepiej, BTN to jeden z uboższych atlasów tych ryb ;) ) gdzie je miałeś gdzie kupowałeś w jakich zbiornikach ... Boże jesteś najbardziej doświadczonym malawistom który do nas zawitał ... ba bijesz na głowę wszystkich których znam. Ciesze się że zawitałeś w nasze skromne progi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mam takie niestandardowe akwarium o wymiarach 80x30x30 wychodzi 72l, wiem że małe ale tylko 5cm węższe od zwykłej 112, z tym że niższe przez co litry uciekają. Na dnie piasek, wypelnione łupkami, filtrowane kubełkiem Sery, zalane od tygodnia. Czy Saulosi w liczbie 1+3 czułyby się dobrze?

Jeśli nie to mogę to przerobić na Tanganikę dla muszlowców, ale pyszczaki bardzo mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam   Chciałem spytać bo do tej pory przy 200 litrach mam filtr ultramax 1000 i ewentualnie w zanadrzu wewnętrzne też 1000 gdzie wrazie co mogę włożyć wate* szybki dostęp i wymiana) Przesiadając się na 375l chciałem spytać czy lepiej dokupić coś podobnego jak ultramax 1000 czy iść w jeden filtr np ultramax 2000   I jakie media byście polecali  
    • Cześć. Tak, akwarium w salonie, sporo światła. W każdym razie dzięki za info    Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.
    • Ja mam podobne "dekoracje" średnio co 5 dni. Nie wiem dlaczego. Tak już jest. Delikatnie usuwam to czyscikiem do szyb. A nieraz wkładam rękę i pałacami nożna to usunąć. Ryby nawet lubią jak im grzebie w domu. Można kogoś pogłaskać. 
    • Taki urok piachu w malawce zwłaszcza przy mbunie. Rozgarnij przy podmiance i tyle. Za jakiś czas będziesz miał to samo 😃  
    • Możesz śmiało rozgarnąć ten "garb".  Wydaje się , że masz grubą warstwę piachu. 1-2 cm w zupełności wystarczy. Z biegiem czasu piasku ubywa ale zawsze można dodać jak już=ż będzie zbyt mało.
    • Cześć. Czy na tę stronę akwarium pada światło słoneczne? Możesz spróbować jakby zetrzeć w dół to zielone, wsuwając ostrożnie np. plastikową kartę do samego dna. Ostrożnie, by nie porysować szkła.
    • Hej.  W moim akwarium ryby przesunęły piach i powstała dosyć gryba warstwa a w niej sporo biologii. Nie jest to warstwa śmierdząca. Jak odrobinę poruszę, to nic nie czuć, więc mam nadzieję, że to jest "dobra warstwa". Estetycznie to wygląda średnio. Czy powinienem ten piach ruszyć i przesunąć, czy lepiej tej warstwy nie ruszać? Parmetry wody są OK (testy kropelkowe). Mam wysyp okrzemek, ale po prostu usuwam je z szyb regularnie.  Z góry dzięki za odpowiedź.  
    • Sporo zmian w obsadzie. Zrobiłem pierwszą redukcję od wpuszczenia ryb ponad rok temu. Oddałem jeden harem L. Perlmutt 1+3 (został drugi, 1+5), 3 samce C. Hara i 1 samca M. Msobo Magunga. W sumie poszło 9 ryb z 30. Przybyło za to stado I. Sprengerae 1+4. Ryby są sporo większe od reszty (mają 9-12 cm), ale zachowują się bardzo łagodnie, przynajmniej na razie. 😏 Wiem, niektórzy powiedzą, że za dużo gatunków (4) na 400 litrowe akwarium - ale za kilka miesięcy będę zapewne odławiał kolejne wybarwiające się samce Hary i Msobo, bo już widać, że jest ich zdecydowanie więcej, niż samic. Przynajmniej kolejne 5-6 ryb będzie do oddania, więc myślę, że ilościowo będzie OK. Pozdrawiam Bartka @HodowlaPyszczakówToruń, jeśli tu zagląda, bo to do niego poszły moje dotychczasowe ryby, od niego mam też rdzawe. 👍
    • Hej. Wcale nie musi tak być, że śledzie, poniżej masz trzy zrobione na szybko zdjęcia samiczki (9 cm) rdzawego, którego stada stałem się posiadaczem od wczoraj. 😉 samice mają ładny, jednolicie rdzawy/brązowy kolor, ciekawe uzupełnienie np. żółtego. 👍
    • @pulpetDzięki. A co się stało z rdzawymi, o których pisałeś jakiś czas temu w innym temacie?  Od Maingano, Demassoni i wszystkich Melanochromisów wolę trzymać się z daleka, już kiedy zaczynałem z Mbuną osiem lat temu miały opinię bandziorów. Pewnie doświadczeni hodowcy potrafią z nich wyciągnąć co najlepsze, ja się do nich nie zaliczam. 🤓 Jak pisałem, akwarium ma być dekoracyjne, ale przerybienie, vel. zupa rybna nie jest dla mnie opcją, bo wygląda nienaturalnie. Wolę mieć mniej gatunków, jeśli trzeba. Z internetowego riserczu wyszło mi coś takiego: Pseudotropheus sp. "acei" Labidochromis caeruleus Iodotrophus sprengerae (samice jako śledzie) + jakieś giętozęby antykoncepcyjne Kolorystycznie niebiesko-żółte z domieszką rudego, temperamentowo chyba najspokojniejsze na co można liczyć z pyszczaków (ofkors gwarancji nie ma), żywieniowo kompatybilne. Kompletna nuda dla wyjadaczy, ale na pierwsze Malawi po latach chyba przejdzie?  EDIT: Zawadziłem dziś przy okazji o LFS, regularnie mają Acei i yellowki, rdzawe się zdarzają. Ekipa i tak pojawi się dopiero w listopadzie, ale dobrze wiedzieć że są dostępne jakby coś. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.