Skocz do zawartości

Ankieta, najmniejsze malawi.


kisor

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie to szczęście, że nasi malawiści wskazują na większe szkła jako minimum przykładowo 240 litrów Szkoda tylko, że często nie mają tam 12-14 ryb, które odpowiadałyby tym 6 w 112tce, tylko nieprzebrana rzesze ryb. Cieszy mnie, że nawet osoby, które nie mają pyszczaków tak radykalnie ukrócają bezsensowne gdybanie :D. Moze wyjśc z tego samo dobro jeli konsekwentnie będą się tego trzymać w czasie przygody z Malawi. Zasada jest jedna czym większy baniak tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harisimi, póki co rzeczywiście nie mam pyszczaków, ponieważ na tą chwilę posiadam akwarium takie jak wyżej napisałem. Czekam na wybudowanie domu a tam już będzie czekało moje 1200l, które grzeje w garażu...a póki co zachwycam się wielkopłetwami i pilnie obserwuję Wasze poczynania na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Przypominam tytuł wątku: "Ankieta, najmniejsze malawi"


2/ Fajne są rozmowy o akwariach 1200l i o męczeniu zwierząt w akwariach mniejszych niż 240l. A potem stwierdzenia, że można w mniejszych, ale dobrze, że ktoś ma dobre serce.


3/ Dla większości akwarystów to i tak science fiction. Dlaczego posiadacze 112l muszą wysłuchiwać, że „męczą zwierzęta”? Można przecież ograniczyć się do stwierdzenia, że ktoś uważa, że 240l to minimum.


4/ Problemy z „akwarystycznym dobrym sercem” widzę zupełnie gdzie indziej, niż w trzymaniu haremu saulosi lub rdzawych w 112l. Nikogo nie atakuję, ale niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie.


PS. W wywodzie nie jest istotny dobór słów, chodzi o tzw. wydźwięk.

  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Ja mam 106l 75x40x35h jako moje totalne minimum 1+3 Saulosi i uważam że z takim zbiornikiem można spokojnie wystartowac. Warto wziąć pod uwagę że początkujący malawista ma obawy co do dużych baniakow z racji Np. miejsca, potrzebnego sprzętu, kasy na to wszystko, itp. Ale moim skromnym zdaniem to minimum które mam zwiększa się z czasem samo i teraz jako minimum dałbym 200l. Rybcie rosną a wraz z nimi apetyt na większe szkło no i właśnie to przysłowiowe minimum także rośnie więc po co twardo ustalać to "minimum"? Mówią że w małym zbiorniku trudno o stabilność i tu racja ale jak w małym ktoś ogarnie to później w większym nie ma już takich problemów. Możecie się ze mną nie zgodzić bo to tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako początkujący ze 125 litrowym akwarium uważam ze 81x36x50 jest ok , jednak wydaje mi się że jeśli dołożyć  10 cm długości zamiast wysokości byłoby wiele lepiej. Więcej miejsca do pływania :D

Także 112 l pewnie ok z odpowiednia długością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.