Skocz do zawartości

Obsada 375l - demasoni, maylandia estherae i ...


Marcin0603

Rekomendowane odpowiedzi

Wzywiacie, to się zgłaszam, choć ostatnio słabo czasowy jestem i na forum żadko. Napiszę (przynajmniej tak pierwsza myśl) tak jak się domyślacie - bierz parallelusa,;) To z pewnością "najulubieńszy" z gatunków które mam. Pod względem urody czarno-białe samice i garnatowo-czarno-z jasnym pasem samce, są po prostu piękne. Mi osobiście bardziej się podobają od auratusów, ale każdy ma swój gust. Nawiązując do tematu, z red-blu bardzo dobrze im się żyje, choć powiedziałbym że w obu gatunkach to panienki są bardziej zadziorne. Samiec parallelusa rządzi, ale nie ma namacalnych objawów jego dominacji w postaci trupków, poobgryzanych płetw itp. zajął "gotę wodza" w moim akwarium, ale swój gatunek z tej okolicy tylko przegania, a inne w pełni toleruje (w okolicy - do środka żadna ryba nie ma śmiałości wpływać). Z drugiej strony nie mam porównania do auratusów...


No i jeszcze jedna kwestia, która mi się nasunęła w trakcie pisania - żywienie. W naturze parallelusy częściowo żywią się pasożytami skórnymi większych ryb, nie pogardzają też skorupiakami, a z tego co czytałem auratusy bardziej są nastawione na pokarm roślinny. Melanochromisy niby jedna blisko spokrewniona rodzina, ale okazuje się, że występują w niej dość zróżnicowane upodobania żywieniowe. W zestawiniu z demasconami, to nietrudno powiedzieć co będzie bardziej żywieniowo pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tego co czytałem auratusy bardziej są nastawione na pokarm roślinny. Melanochromisy niby jedna blisko spokrewniona rodzina, ale okazuje się, że występują w niej dość zróżnicowane upodobania żywieniowe. W zestawiniu z demasconami, to nietrudno powiedzieć co będzie bardziej żywieniowo pasować
z tego powodu właśnie proponowałem auratusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak coś sobie myślałem że greghor je wziął ze względu na to aby pasowały do afry, więc ten gatunek odpada... A teraz takie pytanie ogólne, jakie ryby bardziej pasują do demasonów i redów, te które lubią pływać w toni (np. Acei) czy trzymające się skał (np. Polit, Auratus)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że to dobry wybór?

Na obecnym etapie... nie. Dowiedz się czegoś o nim, przede wszystkim jak na prawdę się nazywa, jakie ma wymagania, jaki charakter i wtedy jeśli wszystkie konieczne do jego chowy warunki spełnisz, to będzie to dobry wybór. Chyba, że faktycznie myślisz o tropheusie, to tak, czy siak, w połączeniu z pyszczakami z Malawi nie będzie to dobry wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie nie chodzi mi o tropheusa z tanganiki, a o pseudotropheus tropheus odmiana barwną red fin :wink: . Wiem, że to agresywna ryba, ale mam mocną obsadę, jest to roślinożerca więc pod tym względem też pasuje, ale ogólnie mało jest o niej informacji, i dlatego nie wiem czy się nadaje,więc pytam Was? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.