Jump to content

Obsada 375l - demasoni, maylandia estherae i ...


Recommended Posts

Mam akwa 140x35x50cm a w nim ps. demasoni i maylandia estherae red red, chciałbym zmienić to akwa na 150x50x50 cm, możliwe, że zostaną dalej tylko te dwa gatunki, ale zastanawiam się jaki gatunek ewentualnie mógłbym dołożyć. Interesują mnie takie gatunki jak M. Auratus, M. Parallelus, Acei Ngara lub black, jak myślicie, który z tych gatunków byłby najlepszy?? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

hej,

od 2 dni mam u siebie acei black tanzania. Przynajmniej tak mi powiedział hodowca, bo w tej chwili rybki wielkości 4-5cm wyglądają dokładnie jak młode ngary. U kilku widać delikatnie przebarwiający się ogon z białego na żółty, więc chyba jednak mam te blacki. :)

Również szukałem 3 gatunku do 375 litrów, mając msobi i trewki i wahałem się między demasoni, acei różnymi odmianami i jakimś elongatusem. Stanęło na acei black, żeby spróbować z jakąś rzadką rybą, nie oklepaną, która będzie jakąś niespodzianką i odmianą kolorystyczną do wszystkich żółto niebieskich obsad naszych baniaków. A niespodzianką bo na temat tej ryby jest niemal próżnia w internecie. Pewnie poza kolorem niczym od acei zwykłego się nie różni, ale zawsze to jednak coś innego ;)

Czekam, aż zaczną się wybarwiać...

Link to comment
Share on other sites

w dużym akwa może być bardzo ciekawa w obserwacji

tzn. w jakim? 375? :lol: Też myślałem, że będę miał duże akwarium, a dziś nie widzę już niemal różnicy po swoim 240 litrowym akwarium :) Chciałem większe, ale ściana niestety jest niewydłużalna, a musiał się na niej również znaleźć TV, więc z planowanego 200cm zostało mi 150. Żałuję, ale przynajmniej prawie każdą mbunę mogę już wpuścić.

Link to comment
Share on other sites

Ja też właśnie chcę mieć coś rzadszego i chyba wezmę acei ngara, bardziej mi pasuje kolorystycznie niż black tanzania :D . Tylko mam do Was takie pytanie czy 4 redy, ok 15 demasonów(ok 2-2,5 cm) i do tego wziąlbym 8 szt acei ngara to wytrzymają w akwa 140x35x50 jeszcze ze 4 miesiące?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.