sabotage Opublikowano 13 Października 2008 #31 Opublikowano 13 Października 2008 co innego zielone glony porastajace kamole i tlo , a co innego brazowe glony ktore bardziej szpeca niz zdobia ... :/ Chlopie, tak to jest ,ze najpierw atakuja brzydkie okrzemki. Obrastaja piekna , czesto snieznobiala dekoracje,niszcza roslin- doprowadzajac tym do furii akwarytow, potem zielenieja dodajac niewatpliwego uroku zbiornikowi ku naszej uciesze. Potem jest tylko lepiej dywany, zielone czasem czerwone... Reasumujac to tylko jeden z etapow dojrzewanie, cylk bio, ataki okrzemkow, kolonii bakterii, filmow i innych cyrkow - w koncu bedzie dobrze - Malawi to biotop dla prawdziwych, twardych facetow.. no i dla babeczek, tez twardych
dhul Opublikowano 14 Października 2008 Autor #32 Opublikowano 14 Października 2008 no ale czy to mozliwe, ze atak glonów (i to intensywny) nastąpił już po tygodniu od założenia malawi??? zastanawiam się po prostu jaka jest tego przyczyna... druga sprawa, przez rok czasu miałem akwarium ogólne, w którym glonów praktycznie nie było, rosliny rosly aż miło a warunki były bardzo zbliżone do obecnych (oświetlenie, litraż). co dziwne w moim poprzednim akwarium wodę filtrowałem jedynie filtrem mechanicznem FAN-em 2 a teraz mam wspomnianego FANA i dodatkowo FLuval205... a tu glony :/ zastanawiam się czy podmiana wody może coś zmienić, czy warto w ogóle podmieniać wodę po tygodniu od zalania?
yaro Opublikowano 14 Października 2008 #33 Opublikowano 14 Października 2008 najpierw ustabilizuj akwarium. Podmiany nie ma sensu robić teraz, chociaż nie doczytałem czy masz w tym akwarium ryby? co do różnicy akwarium malawi a ogólnego z roślinami nie ma co porównywać tam było dużo roślin ktore wygrywały walkę o pożywienie z glonami, w malawce jest na odwrót w związku z małą ilością roślin, więc one przegrają z glonami.
dhul Opublikowano 14 Października 2008 Autor #34 Opublikowano 14 Października 2008 ryb na razie nie mam... ustabilizować tzn? poczekac tak?
sabotage Opublikowano 14 Października 2008 #35 Opublikowano 14 Października 2008 Odpowiedz jest jeszcze prostsza niz walke o szame. Glony rozwijaja sie w twardej wodzie znacznie lepiej niz w kwasnej. Warunki panujace w Malawi sprzyjaja glonom, niekoniecznie roslina ! już po tygodniu od założenia malawi??? Atak okrzemkow to bardzo typowe stadium w stabilizowaniu sie zbiornika.
koteczek555 Opublikowano 14 Października 2008 #36 Opublikowano 14 Października 2008 Ja nie wiem czy u mnie jest coś nie tak, bo u mnie w akwarium nie pojawił się jeszcze żaden nawet najmniejszy glonik ani okrzemek. Jedyne co to szyby mi się pokrywają takim jakbym białym czymś, ale bardziej przypomina to jakiś osad niż glon :roll:
sabotage Opublikowano 14 Października 2008 #37 Opublikowano 14 Października 2008 u Ciebie jest cos nie tak Tak na powaznie, to poczekaj, glony beda...
koteczek555 Opublikowano 14 Października 2008 #38 Opublikowano 14 Października 2008 u Ciebie jest cos nie tak Tak na powaznie, to poczekaj, glony beda... W sumie od samego początku Ale najważniejsze, że już moje skarbeńki pływają
koteczek555 Opublikowano 20 Października 2008 #39 Opublikowano 20 Października 2008 He he wykrakałam okrzemki się zaczęły pojawiać
slawek gorol Opublikowano 20 Października 2008 #40 Opublikowano 20 Października 2008 koteczek jak piszesz post po poscie to edytuj na temat okrzemkow juz nie raz byl topic i pojawiaja sie tylko musza sobie znalesc odpowiedni moment.. jak sie same pojawily, tak same znikna..
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się