mutra Opublikowano 13 Października 2008 #11 Opublikowano 13 Października 2008 bo moje rosliny wolaja wrecz o pomste do nieba no widać że są w "stadium terminalnym" Na roślinkach sie nie znam ale może piasek im nie służy?
dhul Opublikowano 13 Października 2008 Autor #12 Opublikowano 13 Października 2008 no to jak to jest, wszystcy zachwalaja tak piasek a tu nagle okazuje sie ze im nie sluzy ??? hmmmmmm powiem tak - anubiasy zmarnialy, ale inne Crypotocrny ladnie rosna
mutra Opublikowano 13 Października 2008 #13 Opublikowano 13 Października 2008 piasek służy rybom, roślinom czasami nie służy (szczególnie tym hodowanym hydroponicznie-bez podłoża) w sumie mimo że są miłośnicy roślin na tym forum to znaczna część zieleninkę "zlewa". Ja wiem tylko tyle że anubiasy to raczej sie do skał mocuje recepturkami czy czymś takim, bo nie lubią jak je posadzić w piasku
sabotage Opublikowano 13 Października 2008 #14 Opublikowano 13 Października 2008 anubiasy zmarnialy anubiasa piach nie sluzy, generalnie anubiasow sp nie sadzi sie w podlozu tylko np na kamieniu/korzeniu. wszystcy zachwalaja tak piasek jako podloze dla malawi, niekoniecznie dla roslin ,dlaczego? Czy rosliny sadza sie w piachu, czy ziemi? Odporne zielsko jak np kryptokoryna rosnie wszedzie, wiec i piach nie stanowi tu problemu.
dhul Opublikowano 13 Października 2008 Autor #15 Opublikowano 13 Października 2008 anubiasa piach nie sluzy, generalnie anubiasow sp nie sadzi sie w podlozu tylko np na kamieniu/korzeniu. no i u mnie tak jest, anubias jest posadzeony przy kamieniu, nie w ziemi.. nie wiem co moze byc powodem tak zmarnowanych roslin..
sabotage Opublikowano 13 Października 2008 #16 Opublikowano 13 Października 2008 Widzisz, dlatego nie jestem zwolennikiem anubiasow sp itp w malawi. Nie ta woda, nie te ryby. Dla przykladu mam anubiasa barteri w SA i chwile w mialem Malawce(drugiego). W SA rosl pieknie w Malawi marnial, kiedy wsadzilem tego z malawi do SA, odzyl. Pieknego zielska w malawce raczej sie nie dorobisz, czesto porasta glonem badz marnieje, ale nie mowie, ze to nie mozliwe.
dhul Opublikowano 13 Października 2008 Autor #17 Opublikowano 13 Października 2008 nie mam w nim duzo zielska - 3 roslinki na krzyz mi wystarcza, ale zeby chcialy rosnac to bylby sukces. poki co akwa jest swieze i wtym dopatruje sie przyczyny tego, ze nie wygladaja za ciekawie. byc moze wartunk nie sa jeszcze ustabilizowane. pozyjemy zobaczymy
sabotage Opublikowano 13 Października 2008 #18 Opublikowano 13 Października 2008 Warunki w malawi dla anubiasa ZAWSZE beda nieodpowiednie i nieoptymalne W ogole rosliny w Malawi nie maja latwo, czesto przegrywaja walke z glonami. Zarowno to o pokarm jak i powierzchnie mieszkalna, ze to tak ujme
yaro Opublikowano 13 Października 2008 #19 Opublikowano 13 Października 2008 No i to właśnie na początku rośliny wyglądają najlepiej potem już tylko znacznie gorzej. Jeżeli chcesz mieć zielone malawi niestety musisz odejść znacząco od utartego schematu. Mieć żwirek zamiast piasku, zejść z pH do granicy możliwości przeżycia przez pyszczaki, mieć w miarę niska twardość wody, więc wtedy masz szansę na przyzwoite rośliny, niestety wtedy środowisko wodne dla pyszczaków jest ekstremalne. Więc zastanawiając się nad tym czy mieć lepiej rośliny czy biotop malawi powinieneś wybrac jedna z opcji, jest wiele ciekawych ryb które możesz hodować z roślinami np. moje ukochane barwniaki czerwonobrzuche.
mutra Opublikowano 13 Października 2008 #20 Opublikowano 13 Października 2008 chodzi o to żeby korzonki były w wodzie a nie w piasku
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się