Jump to content

Podstawka pod akwa

pawwin
 Share

Recommended Posts

No dna to na pewno nie zabezpiecza - to przecież się kładzie pod baniak. Dno trzeba i tak zabezpieczyć styropianem albo spienionym PCV. Pod akwarium wystarczy karimata, lub styropian.

No dna to na pewno nie zabezpiecza - to przecież się kładzie pod baniak. Dno trzeba i tak zabezpieczyć styropianem albo spienionym PCV. Pod akwarium wystarczy karimata, lub styropian.

Wiem, że wystarczy karimata lub styropian, ale biorąc po uwage estetykę pytałem o tę podstawkę.Z tego co pisze o niej producent ma tę samą role c (wyrównanie) co np. karimata.Czy ktos tego używa?Faktycznie bezpieczne?

slawek gorol

temat juz nieraz byl walkowany na forum.podstawka jest bezpieczna.

tylko warto sie zastanowic nad cena gdyz tu z przesylka zaplacisz 45 zl a za arkusz styro zaplacisz 2,50 :wink:

Z tym ,że styropian nie wyglada estetycznie nawet bym powiedział ,ze bardzo nieestetcznie :)

Nie wiem jak dla Was ale dla mnie estetyka byla mi jest na pierwszym planie w mieszkaniu . Gdybym stawial akwa na komodzie/stoliku tez bym takową zakupil i nie patrzyl na 40-50zł bo to nie na miesiąc ( choc na alegro i miesieczne baniki laduja na sprzedaz :) ) . A ze zaprojektowalem sobie stolik tak ,ze styro nie widac , wiec go polozylem .

Dlatego nie sluchaj kolegow i jesli stac Cie na te 40-50zł , to podstawka taka zabiezpiecza w wystarczajacym zakresie Twoje akwa .

slawek gorol

2 cm styro mozna ladnie zakleic tasma izolacyjna czarna.. idealnie pasuje..i estetyczne jest :lol::wink:

romekjagoda

Ja widzę inny sens podstawki, niż tylko estetyczny. Karimatę można kupić czarną i nic wtedy nie widać, jest estetycznie. U mnie jednak z akwa stojącego na szafce (a właściwie na dodatkowej płycie) zawsze coś wody wyleci - a to przy podmianach, a to pokrywa się krzywo ułoży i skapuje, a to pyśki szaleją. Nie ma więc siły wylewa się. Bez podstwki leci to na blat, który pije wodę (płyta wiórowa) i pęcznieje, co nie wygląda za fajnie. Dlatego podstawkę w przyszłym dużym akwa na pewno zastosuję, wraz z pewnymi modyfikacjami, ale o tym na razie sza ;)

Podsumowująć myślę, że warto sobie zafundować podstawkę.

• 8 months later...
draco777
Zdecydowalem sie na podstawke

akwarium zalane od paru dni:)

Cześć,

Mineło już sporo czasu od tego posta więc zapytam jak sprawuje Ci się podstawka, bo piszecie że jest bezpieczna ja mam też już taką ale do akwa 150x50x50 i zastanawiam się czy on wystarczy do takiego akwa czy może np do środka włożyc jeszcze styropian 1 cm ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Andrzej Głuszyca
      Wystarczy łamanie lustra wody.  Nigdy nie używałem żadnego "  bulbulatora" ani " człap czapa". Możesz go schować  do szuflady i zapomnieć o nim.
    • łakuś
      A jeszcze jedno pytanie podczas używania protocaps wystarczy ruch tafli wody czy muszę mieć jakiś bulbulator? Pytam bo akwarium stoi w sypialni i nie wyobrażam sobie dzwięku napowietrzacza w nocy.
    • Robson79
      Jeśli na być żółto i niebiesko to na ten litraż proponował bym jednogatunkiwo Chindongo Saulosi. Zakupiłbym 20 sztuk maluchów i później zredukował nadmiar samców.  
    • pulpet
      Gotowej recepty nie ma. Zależy jakie ryby trafisz. Naczytałem się o Maingano wyrzynających w pień wszystko co się rusza, a u mnie asertywne, nie powiem, ale żadnych dramatów nie ma. Ryby mam ponad dwa lata i nie broją jakoś ponad normę. Baniak nie duży. Jak koniecznie chcesz dwa gatunki, to najlepiej klasycznie Saulisi i rdzawe, ale ja bym zrobił Saulosi jednogatunkowo z większa ilością samców. Będzie żółto -niebiesko jak chcesz. Taki baniaczek w układzie 3/10 i masz pięknie.
    • E0nNIk
      Kamienie są na pcv, piasku to na tym zdjęciu praktycznie nie było, tylko tyle co mi spadło jak sypałem trochę na silikon, aby nie rzucał się tak w oczy
    • ziemniak
      Dla mnie najlepszym rozwiązaniem to Saulosi oraz rdzawe. Maingano lubi być najbardziej charakterny z tej trójki. Rdzawe natomiast będą wolniej rosły niż Saulosi dzięki temu możesz uzyskać naprawdę ładne samce. Pamiętaj aby poszukać ładne i dobre jakościowo Saulosi.
    • matejk
      Ch. Saulosi + I. sprengerae ,  Ps. Interruptus  jednogatunkowo (roślinożerca) Ch. saulosi + Ps. cyaneorhabdos  Ch. saulosi jednogatunkowe  Ps. cyaneorhabdos  + I. sprengerae  Socolofi oraz demosoni nie do tego baniaka  
    • novi
    • Jacek_LDZ
      Witam wszystkich serdecznie. Wracam tu po kilku latach przerwy. Przeprowadzka i te sprawy spowodowały, że byłem zmuszony zlikwidować moje poprzednie akwarium. Obecne warunki pozwoliły mi wrócić do hobby i tak od 1,5 tygodnia dojrzewa sobie te niewielkie 240 l. Na prezentację przyjdzie pora w osobnym temacie. Tutaj jednak, chcąc uniknąć błędów, jakie niewątpliwie popełniłem te kilka lat temu chciałbym się zwrócić do Was o pomoc w wyborze obsady. Czasu jeszcze jest trochę, więc chciałbym wybrać gatunki z rozwagą. Tak jak pisałem akwarium to 240 zbiornik o standardowych wymiarach 120x40x50 cm, w środku polne otoczaki ~ 50-60 kg. Na czym mi zależy? Oczywiście chciałbym dobrać obsadę tak, aby poszczególne gatunki jak najlepiej do siebie pasowały zarówno temperamentem jak i wymaganiami pokarmowymi. Drugą kwestią, może nie najważniejszą ale jednak jest kolorystyka - tutaj chciałbym aby mył to taki mix koloru żółtego i niebieskiego/granatowego. Myślę o max 2 gatunkach. I teraz tak: Z żółto-niebieskich gatunków zastanawiam się nad: Chindongo saulosi, Pseudotropheus interruptus, Metriaclima msobo Magunga (ten chyba odpadł w przedbiegach po przeczytaniu co dzieje się wśród samic po kilku latach) Do któregoś z ww. chciałbym dobrać coś niebieskich gatunków, i tutaj myślę nad: Chindongo demasoni, Chindongo socolofi, Pseudotropheus cyaneorhabdos Z tych dwóch, nazwijmy to grup wyszły mi takie propozycje obsady: P. interruptus + C. demasoni; P. interruptus + C. socolofi, C. saulosi + P. cyaneorhabdos.  Ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę połączenie P. saulosi lub P. interruptus z którymś gatunkiem z rodzaju Cynotilapia ewentualnie Iodotropheus sprengerae. Jak to wychodzi żywieniowo i kolorystycznie? Zależy mi na tym niebieskim kolorze, a takim zestawieniu chyba będzie go mało? Podpowiedzcie coś proszę, bo im więcej przeglądam tematów dotyczących obsady, tym nie ukrywam trochę większy mam mętlik w kwestii co do czego będzie pasowało Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam.
    • Bezprym
      Po kuracji protocapsem węgla nie stosowałem, lek i tak z czasem usunie się podmianami a kuracja będzie skuteczniejsza. 
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.