Skocz do zawartości

wyposażenie


jemioluszka

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ oczywiście ,że możesz. Załóż tylko gęsty prefiltr na wloty (są dwa) tak by syf nie lecial do środka . Ta gabka właśnie będzie działała na zasadzie filterka mechanicznego (wewnetrznego).

Inny sposób - pewnie nawet tańszy zarówno w eksploatacji to zakup i tego i tego . Unimax zuzywa 38W , kosztując powiedzmy 480zł. Za te pieniadze kupisz JBL CP 500 za 320 zł i zostaje Ci 160zł na mechanika , którego pewnie kupisz max za 130zł więc już masz 30zł na 3litry ceramiki do kubełka a energia..... CP500 23W + Ferplast Blumodular 03 - 12W = 35W . Roczna oszczednośc energii niewielka bo ok.12-15zł ale chronisz tez srodowisko....

Mozesz tez kupic tanszy wewnetrzny , o mniejszej wydajnosci - oszczedzisz wiecej i na zakupie i na energi ( np. T-HEAD 750 N - pompa wirnikowa AQUA SZUT zuzywa tylko 5,5W kosztujac przy tym zaledwie 40-60zł z gabka !! ) .

Przemysl wiec jeszcze raz to co chcesz zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o dwa dodatkowe Plusy jakie widzę w jednym dużym kubełku zewnętrznym. Nie zabiera mi tyle miejsca w akwarium co wewnętrzny i zewnętrzny razem. Estetyka wyglądu, cisza. Czytałam recenzje i testy na Aquaelu UNIMAX 700 ma dużo dodatkowych rzeczy w sobie czego nie ma JBL i jakoś przypadł mi do gustu. No i jedno pytanie czy taki duży filtr nie będzie mi robił dużego zamieszania. Jeśli założę gąbki to już przepływ sie zmniejsza i ciąg wody, ale chyba o deszczownie nie muszę sie martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy AquaEl będzie cichszy od zestawu wewnętrzny+zewnętrzny.

Dodatkowo czyszczenie takiego grzmota to też chyba mniej wygodna sprawa, niż bądź co bądź sporo mniejszego np. JBLa.

Zapas filtracji przy Unimaxie będzie wystarczający, żeby zrezygnować z wewnętrznego. Pod względem wydajności, na pewno nie będzie problemu, natomiast minusem są koszt i wygoda. Ja wole wyczyścić raz w tygodniu wewnętrzny, niż raz w miesiącu zewnętrzny ;) . Przy 2 filtrach - mechanicznym i biologicznym, o tym drugim możesz spokojnie zapomnieć na kilka miesięcy. Niestety ale bez mechanicznego bałbym się, co w takim kuble może siedzieć.

Przy prefiltrze pojawia się kolejny problem, o którym jeszcze niewielu mówiło... Czyszcząc go, gdy spada przepływ (jak miałem prefiltr na Unimaxie 250 (taki chyba ma numerek ten mały ;) ) to po 2 tygodniach spadek był dość znaczny) serwujemy spore wahania filtracji, zarówno jeśli chodzi o dopływ natlenionej wody (co jest absolutnie niezbędne w przypadku filtracji biologicznej), jak i ilości substancji, nazwijmy to w uproszczeniu, odżywczych dla bakterii nitryfikacyjnych. Badań nie prowadziłem, ale jak to się zwykło mawiać, stabilność jest najważniejsza :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.