Jump to content

śnięcie saulosi


Recommended Posts

Kupilem do akwa po 10 sztuk saulosi i hongi. i mam problem, po paru dniach jeden saulosi padl, wygladalo to tak, ze przestawal plywac i lezal na piasku, az w koncu zgon, teraz dzieje sie tak z nastepnym i podejrzewam ze tez padnie. reszta saulosi jest na razie w najlepszym porzadku, ale nie wiem czy na nie tez nie przyjdzie czas. co to moze byc?? filtracja weipro 1000 i JBL e900, parametry w porzadku, tylko no3 okolo 20, ale watpie zeby to bylo przyczyna.

Link to comment
Share on other sites

A dzieje się tak tylko z saulosi?

Bo jezeli tak to może zaczął bym od Hongi ? że raczej Hongi pokazują kto będzie w tym akwarium rządziłi Sauloski dostają wycisk ?

Link to comment
Share on other sites

Saulosi nie dostaja wycisku, zadna nie ma poszarpanych pletw, nie ma gonitw(jedynie jedna jaskinia jest po malutku zajmowana przez samca hongi, ale na razie to tylko dziecinne zabawy), wpuscilem ryby gdzies 3 tygodnie po zalaniu, prawie polowe wody mialem ze starego zbiornika, parametry dokladne to: ph 8 nh3 0 no2 0 no3 20 gh 11 kh 12(wiec mysle dobre). Bede obserwowal i jak cos bedzie niepokojacego to bede pytal.

Link to comment
Share on other sites

Czasami wystarczy jeden strzał w głowę, w brzuch i jest po rybce - żadnych poobgryzanych płetw i jakiś szczególnych drastycznych obrażeń. Parametry wygladaja przyzwoicie, więc dalej będę się czepiał dlaczego to tylko sauloski umierają.

Link to comment
Share on other sites

Miałem podobną sytuację z młodymi Protomelasami steveni taiwan. Jednak były one z własnego chowu. Zaczęły padać z niewiadomych przyczyn. Czasami 1-2 w ciągu dnia. Postanowiłem zaaplikować im Bactopur Sera Direct. Okazało się to trafionym strzałem. Od momentu podania leku, żadna rybka mi już nie padła.

Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.