Skocz do zawartości

NO2 i NO3 czy to normalne ???


mariope

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie jesli ktos ma chec to niech odpowie zrobiłem rano test NO2 i NO3 po tygodniu dodam ze baniak dochodzi juz 1mc i dojsc nie moze filtracja filtr wewn.AQael fan 2 a zewn. Tetratec 600 wyniki jakie odczytałem to masakra nie wiem co robic a więc NO2 koniec skali (test firmy Tetra) NO3 80 (zoolek) Pomoże mi ktoś tylko nie piszcie zeby szukać na szukajce prosze chciałbym zamknąc cykl azotowy dodam ze akwa ma 112l i pływa tam 5 demasonow wiem wiem za szybko moja wina. Pozdrawiam mariope :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wode podmieniam praktycznie co tydzień 20l na 112l a testy jakie mam to opisałem w pierwszym poscie sauloski wszystkie które padły wyłowione tydzień temu przed podmiana testy wyszły następujące Ph 8, NO20,3zoolek tww 10*n, two 10*n zoolek NO3 0 tetry. sprawdziłem NO3 z kranu dzisiaj i wyszło nie wykrywaln. Prosze napiszcie co mam zrobic zeby mi wkońcu dojrzało akwa. Pokarm dla ryb to spirulina 36 forte i jakas mieszanka do malawi jedna roślina anubias tło strukturalne piasek kwarcowy 2 wapienie filipińskie i łupki filitowe, nie moge zaobserwować okrzemków tylko smarki białe filtry opisałem j/w POMOCY STAWIAM SKRZYNKE PIWKA WYSYŁKA KURIEREM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że filtracja biologiczna w ogóle sobie nie radzi. Dziwne bo ex 600 powinien spokojnie sobie poradzić tym bardziej, że niewiele tam rybek. A masz prefiltr na tej tetrze? Może zbyt dużo syfu połknął biolog, wliczając w to np jakiegoś trupka? To psułoby Ci wodę na pewno.

Z innymi testami może spróbuj, a przedtem sprawdź czy na pewno dobrze je wykonujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc filtr zewn nie mógł połknąć trupka wszystki zwłoki wyciągałem osobiście a wypchany jest ceramika i wewn także. Nitrivec leje od paru dni regularnie tak jak trzeba zrobie dzisiaj podmianke. Co jeszcze zauważyłem na wężach które sa do filtra zewn. jakies zabarwienie na brązowe. co wy na to ? fajnie że jest ktos kto chce pomóc, a dodam jeszcze jeden filtr który ma większy przepływ na godzine firmy Heilea 700 :( zrospaczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i ja sie wypowiem...

testy zooleka na no3 sa najmniej wiarygodne na rynku..polecam sere

poza tym nie za bardzo mozliwe zeby po miesiacu w tak malym zbiorniku cykl azotowy sie nie ustabilizowal..chociaz znamy kilka takich przypadkow...

podczas dojrzewania mojego akwa ani raz nie podmienialem wody,ale rozumie ze masz ryby i czas cie nagli...

ihmo testy masz przeterminowane i pokazuja zle wartosci....

a tak poza tym kto wrzuca ryby do baniaka przed ustaleniem sie cyklu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.