Skocz do zawartości

Co tydzień jedna :-(


Rekomendowane odpowiedzi

Zealota no wiesz.. wczesniej juz sie wlaczyles do rozmowy i pewnie wiedziales o tym, dlaczego od razu nie napisales o tym sposobie :-/ ciekawe czy to sie sprawdza, ale pewnie zaraz napiszecie ze nikt nie testowal...


A dlaczego wcześniej nie podzieliłeś się swoją obawą? Jedyny nie jesteś. Ja mieszkam na 6 piętrze w wynajmowanym mieszkaniu. Sąsiad był już raz zalany, choć nie przez akwa, ale jemu raczej różnicy nie zrobi. Takie zabezpieczenie na dziurkę mam zrobione u siebie - działa. Gdyby nie działało to na serwisie byś tego nie znalazł. Spadku przepływu i efektywności nie zauważyłem. Tylko dziury nie wywal na pół rurki :) I nie ryzykuj zdrowiem ryb tylko kubeł zamawiaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wyszedl wynik;

NO3-1

NO2-0

to;

1. Zle zrobiles testy. Lub...

2. Testy sa zle. Lub...

3. Od dawna nie karmiles ryb. Np. od miesiaca. Lub...

4. Masz dobrze dzialajacy nitrareduktor. Lub...

5. Masz wysokie stezenie NH4, a ryby nie zyja tylko unosi je prad wody.


Taki wynik jest nierealny, niemozliwy i jezeli nie zaszlo cos z powyszych, nie wierze w niego.


Zrob jeszcze raz porzadnie testy, a jak nie potrafisz- popros kogos innego. Nitrivec ma sie nijak do niskiego NO3. Teoretycznie to jak lejesz Nitriec- NO3 powinno rosnac, gdyby dzialal.


Moze dla przypomnienia;


NH3---uwodnienie--NH3+H2O=NH4+OH-

Dodac nalezy, ze zgodnie z nowymi podrecznikami proces ten jednym z wielu, ktorych wynikiem jest powstanie jonu amonowego. Dzis przymuje sie, ze stopien uwodnienia amoniaku wynosi 1 do minus dziesiatej. Jednak aby nie robic z tego chemicznego elaboratu, przyjmijmy stare standarty.


Co mamy dalej. Ano proces biochemiczny, w ramach, ktorego bakterie Nitrosomonas i Nitrobacter rozkladaja najpierw NH4 do NO2, a pozniej NO2 do NO3.


Czyli, gdyby Nitrivec dzialal, NO3 rosloby, bo zawiera on przetrwalnikowe kultury bakteri nitryfikacyjnych.


Rozjasnilo sie dlaczego ten wynik, ktory podals jest nierealny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nitrivec zapobiega zbyt dużym stężeniom nh4, no2 w wodzie to są różne opinie – zależy jak był przechowywany itp. Są to po prostu bakterie nitryfikacyjne w buteleczce które stosuje się w razie jakiejś awarii lub przy starcie. Stabilne akwarium radzi sobie z rozkładaniem no2 i nh4 samo - za pomocą bakterii osiadłych na wszystkim co się w akwa znajduje i przede wszystkim dzięki bakteriom w filtrze biologicznym. Może w/w specyfik zdołałby utrzymać znośne parametry, ale musiałbyś go lać co jakiś czas i ciągle badać wodę – imho szkoda czasu i kasy (taka zabawa w kotka i myszkę) – kubełek zasypujesz ceramika podłączasz i masz pół roku/rok spokój. Dodatkowo bakterie nitryfikacyjne nie przepadają za światłem więc samo akwarium nie jest idealnym miejscem dla ich rozwoju – natomiast w kubełku zamkniętym w szafce, z ciągle odświeżaną wodą, najczęściej wstępnie pozbawioną zanieczyszczeń mechanicznych bakterie maja się świetnie – pracują efektywniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ztego co wyczytalem to nitrivec: zabezpiecza przed powstaniem niebezpiecznych azotanow czy tam azotynow i amoniaku.

No to jeszcze raz - nitrivec przed niczym nie zabezpiecza, żeby ktoś opacznie nie zrozumiał że lejemy nitrivec i z bańki, to w sumie po co filtry. Nitrivec jak już wspomnianio wcześniej jedynie wspomaga rozpoczecie samego procesu. W zasadzie poza okresem startowym i w sytuacjach awaryjnych się go nie używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.