Jump to content

CZym czyścić szyby.


imak73

Recommended Posts

CZym czyścić szyby. Pytanie niby banalne co, :lol::lol::lol: ale u mnie stanowi to wieczny problem. Posiadam piasek kwarcowy (dla niewtajemniczonych dodam iż jest on bardzo twardy i chyba ostry bo rysuje szyba jak djament) i on to jest głównym problemem. Jak każdy z nas czyszczę przednią szybę dość często i próbowałem już różnych przedmiotów do czyszczenia - od magnesowych czyścików , gąbkę do garów ąż do karty bankomatowej i za każdym razek chyba coś niewypali. Mój zbiornik ma niecały rok a rys na przedniej szybie wciąż przybywa :oops: . Najgorzej jest z częścią szyby przy samym dole, choć i góra nie jest bez skaz.

Ten piasek jak by nazłość wkrada się gdzie może i robi piękne ślady. :twisted:

Oczywiście ze względów wizualnych nie chcę zmieniać go na inny. Więc wołam - help!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest pfpp

karta bankomatowa jest wedlug mnie najlepsza - ja uzywam do tego zuzytych kart kodow "zdrapek" od konta. Przy szybie po prosty odgarniam reka piach albo wrecz odsuwam,a pozniej przekladam go na miejsce. :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety wymieniłeś najefektywniejsze metody czyszczenia szyby, niestety kartą bankomatową czyści szyby pewnie większość z nas, musisz po prostu starać się aby piasek nie znalazł się między szybą a kartą, ja czyszczę tylko od góry w dół, powyżej czyszczę już czyścikiem magnetycznym.

Niestety i tak zdarzają się ryski.

Link to comment
Share on other sites

U was może i ryski a u mnie to prawie tragedia :oops: .

No i faktycznie czyszczenie trzeba wykonywać z wielką rozwagą , bo efekty pośpiechu na długo zostają zauważalne.

Powiem szczeże, iż byłem tak pewien tej karty, a moje czyszczenie było dość haotyczne i to nią narobiłem sporych rys. Nie pojedynczych jak to się zdarza lecz tu stworzyłem szereg rys przebiegających obok siebie.

Ale cóż człowiek jak zawsze uczy się na swoich błędach.

Myślałem , że istnieje super czyścik w 100% zabezpieczający przed takim problemem. :?:

Teraz pozostaje mi tylko chwila głębokiej medytacji przed pracami porządkowymi aby zrobić te czynności z jak największą precyzją :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Super czyścików trochę już powymyślali, tyle że żadne z nich nie chronią przed piaskiem miedzy czyścikiem a szybą, więc pozostaje nam tylko ostrożność. Czyscików magnetycznych nie używam odkąd ziarenko piasku wpadło jakimś cudem pod element znajdujący się na zewnątrz i zakreśliłem piękne kółko po zewnętrznej stronie szyby. :shock: Teraz już tylko karta i gąbka do garów :)

Link to comment
Share on other sites

U mnie z kolei czyścik magnetyczny niewiele daje. Trochę niepotrzebnie wydane pieniądze. Dlatego głównie używam nieważnego dowodu osobistego mojej dziewczyny :mrgreen: i czasem gąbki do naczyń, już sfatygowanej, nie ma wtedy takiej "ostrej" tej tarki. Szybę załatwiłem sobie czyścikiem magnetycznym i trochę gąbką - świeżą. Dowodem nigdy. Chyba po prostu musisz poświęcić więcej uwagi i czasu tej czynności. Pośpiech - jak już zauważyłeś i będziesz zauważał codziennie - jest niewskazany.

Link to comment
Share on other sites

Też porysowałem maluchom okno na świat czyścikiem który wew. część miał z materiału podobnego do stołu w bilarda i piach nie miał którędy zlecieć.Ale kupiłem większy i jest o niebo lepiej pomyślany.Na wew.części jest naklejony pas górny z rzepy, tj .ta strona bardziej chropowata,takie małe ząbki.Piach jak się dostanie to ma którędy zlecieć.Trochę trzeba poszuflować ale nie rysuje,czyszczę teraz tylko glony ze starych rys.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Też czyściłem kartą bankomatową, ale ostatnio dostałem od Mjunszajn kilka plastikowych kart rabatowych nieistniejącego sklepu :) i są jakby lepsze wiec polecam, ale też po przeniesieniu akwarium na inna ścianę problem mnie tyka raz na 2 miesiące :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.