Jump to content

Co byście poprawili?

nitka

Recommended Posts

Witam. Poniżej zamieszczam rysunek poglądowy mojego akwa 170 litrów. Napiszcie co byście zmienili w ułożeniu filtrów (wloty i wyloty). Mam problem z odchodami które ciężko usunąć za pomocą odmulacza który zaciąga przy tym dużo piasku. Czy duży macie prąd w swoich akwa? Ja mam praktycznie tylko ruch powierzchni. Proszę o sugestie...

post-8147-14695711592601_thumb.gif

Hmm...Wydajność filtracji zależy od wielu czynników min.jak Czester_ powiedział od rozmieszczenia skał,a także mocy głowicy wewnętrznej. Możesz to wszystko ustawić doświadczalnie.Jak widzę nie masz deszczowni więc masz duże pole manewru co do skierowania strumienia wody wypływającej z kubła :D

Napiszcie co byście zmienili

Po pierwsze zmienił bym filtr wewnętrzny, on nie sprawdzał mi się nawet w 112l akwarium.

Wybrał bym jakąś głowicę która nadała by troszkę tego ruchu wody w całym akwarium a nie tak jak teraz tylko przy powierzchni.

Dałbym coś do przepływu 1200l. Większy może być za mocny i po drugiej stronie akwa woda może ale nie musi, się wylewać. Może fluval 4+, to nie jest pompa, tylko filtr. Ale chwalony za mały spadek wydajności, jakość. Trochę droższy, ale myślę, że warto. On ma przepływ 1400l ale można go chyba przytłumić.

Dałbym coś do przepływu 1200l. Większy może być za mocny i po drugiej stronie akwa woda może ale nie musi, się wylewać. Może fluval 4+, to nie jest pompa, tylko filtr. Ale chwalony za mały spadek wydajności, jakość. Trochę droższy, ale myślę, że warto. On ma przepływ 1400l ale można go chyba przytłumić.

Sision, ten fluval ma 1000l/h :D

Ale fakt , faktem spadek wydajności mały , po tuningu super filterek:)

Do tego dobrze się czyści.

Co do Aquaela to też mam i ....szkoda kasy i nerwów.

Sision, ten fluval ma 1000l/h :D

Ale fakt , faktem spadek wydajności mały , po tuningu super filterek:)

Do tego dobrze się czyści.

Co do Aquaela to też mam i ....szkoda kasy i nerwów.

Kurde, byłem pewien, że 1400l :oops: sorry za wprowadzenie w błąd :(

a mój Aquael 1000 ma niby 1000l wydajności... Mówicie że szkoda nerwów? Co macie na myśli pisząc TUNING Filtra?

a może macie pomysł na TUNING AQUAELA? Obecnie mam dwie podstawowe gąbki - na tych dwóch trzpieniach ... a w pojemniku na ceramikę mam grubą gąbkę i trochę waty perlonowej... Może by tu coś zmienić???