ironclad Opublikowano 4 Stycznia 2025 #1 Opublikowano 4 Stycznia 2025 (edytowane) Witam serdecznie, serdecznie dopiero zaczynam przygodę z Malawi akwarium i wszystkie niezbędne akcesoria dopiero jadą do mnie ale stelaż już wyspawałem , do kompletu głazy granitowe piasek itp ,teraz tylko pomalować fronty przykręcić i wio Edytowane 4 Stycznia 2025 przez ironclad 3
Tomasz78 Opublikowano 4 Stycznia 2025 #2 Opublikowano 4 Stycznia 2025 No to pochwal się wymiarami baniaka i co tam ma pływać.
ironclad Opublikowano 4 Stycznia 2025 Autor #3 Opublikowano 4 Stycznia 2025 Wymiary to 200x50x50 , jeśli chodzi o obsadę właśnie po to założyłem konto aby dowiedzieć się od bardziej doświadczonych jakich błędów nie popełnić dlatego liczę na podpowiedzi z waszej strony, ogólnie chcę iść w stronę roślinożernych pyszczków za wszelkie sugestie i rady z góry dziękuję
Andrzej Głuszyca Opublikowano 5 Stycznia 2025 #4 Opublikowano 5 Stycznia 2025 7 godzin temu, ironclad napisał(a): jeśli chodzi o obsadę właśnie po to założyłem konto aby dowiedzieć się od I bardzo dobrze. Ale załóż nowy temat dotyczący obsady w dziale OBSADY. Tutaj tylko przedstawiamy siebie i swoje akwarium. 1
Tomasz78 Opublikowano 5 Stycznia 2025 #5 Opublikowano 5 Stycznia 2025 Dobrze że zaczynasz od dużego zbiornika - więcej możliwości idt, ale jeśli można to zamów większy zbiornik np 200x50x60 wysokości co da 100 litrów wody więcej, albo jeśli Ci wysokość nie przeszkadza to zamów 200x50x70 a to już da 700 litrów i jeszcze więcej możliwości co do obsady. 1
Bartek_De Opublikowano 5 Stycznia 2025 #6 Opublikowano 5 Stycznia 2025 @Tomasz78 jeśli stelaż ma wymiar 200x50 to spokojnie można na nim postawić standardowe 720l (200x60x60) Nic się nie stanie jak blat będzie wystawał na szerokości po 5cm poza stelaż. Wysokość 70cm raz, że jest niepraktyczna, dwa generuje dodatkowy koszt, bo na taką wysokość trzeba dać szybę 15mm, a trzy to akwaria o standardowych wymiarach są z reguły tańsze i dostępne od ręki. 2
Tomasz78 Opublikowano 5 Stycznia 2025 #7 Opublikowano 5 Stycznia 2025 8 minut temu, Bartek_De napisał(a): jeśli stelaż ma wymiar 200x50 to spokojnie można na nim postawić standardowe 720l (200x60x60) Nic się nie stanie jak blat będzie wystawał na szerokości po 5cm poza stelaż. Wysokość 70cm raz, że jest niepraktyczna, dwa generuje dodatkowy koszt, bo na taką wysokość trzeba dać szybę 15mm, a trzy to akwaria o standardowych wymiarach są z reguły tańsze i dostępne od ręki. No fakt, nie pomyślałem o tym, bardzo dobra uwaga, faktycznie 720l standard byłoby najlepsze. 1
darianus Opublikowano 5 Stycznia 2025 #8 Opublikowano 5 Stycznia 2025 Podobnie jak @Bartek_De sugerowałbym 200x60x60 ewentualnie 200x60x50 gdzie 50cm to wysokość. Mam jedno akwarium o szerokości 50cm i kilka o szerokości 60cm. Różnica jest kolosalna. 2
ironclad Opublikowano 15 Stycznia 2025 Autor #9 Opublikowano 15 Stycznia 2025 Niestety zbiornik już skleiony i nie da rady zmienić wymiarów, nie będę ukrywał że kupiony w atrakcyjnej cenie, dzisiaj będzie już u mnie także zaczynamy zabawę
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się