darianus Opublikowano 19 Stycznia 2025 #11 Opublikowano 19 Stycznia 2025 Stelaż będziesz zabudowywał?
ironclad Opublikowano 23 Stycznia 2025 Autor #12 Opublikowano 23 Stycznia 2025 W dniu 19.01.2025 o 13:58, darianus napisał(a): Stelaż będziesz zabudowywał? Tak, już mam formatki docięte, stelaż i pokrywę robię sam bo ceny gotowców trochę dobiją, a tak profile z złomu spawarka i wio 2
ironclad Opublikowano 31 Stycznia 2025 Autor #13 Opublikowano 31 Stycznia 2025 Powoli nabiera kształtów,w tygodniu pojawi się pokrywa i czarne węże do napowietrzacza w sobotę ryby 2
Andrzej Głuszyca Opublikowano 31 Stycznia 2025 #14 Opublikowano 31 Stycznia 2025 24 minuty temu, ironclad napisał(a): ,w tygodniu pojawi się pokrywa i czarne węże do napowietrzacza Przy dobrze ustawionej filtracji i cyrkulacji napowietrzacze będą zbędne. Owszem..mogą pojawić się sytuacje , że się przydadzą i warto je mieć na wszelki wypadek. 1
ironclad Opublikowano 1 Lutego 2025 Autor #16 Opublikowano 1 Lutego 2025 (edytowane) 2 godziny temu, darianus napisał(a): Co to za piach? Kwarcowy z Liroy, Edytowane 1 Lutego 2025 przez ironclad
Vrzechu Opublikowano 10 Lutego 2025 #18 Opublikowano 10 Lutego 2025 Nie chcę siać paniki, ale czy Ty wpuściłeś ryby do akwarium, które zalałeś 31 stycznia? Jeśli tak to radzę karmić bardzo, bardzo delikatnie, uzbroić się w kropelkowe testy wody na NH3, NO2 oraz NO3 i szykować się na częste podmiany wody albo zgony ryb... 2
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Lutego 2025 #19 Opublikowano 10 Lutego 2025 @ironclad23 stycznia piszesz ,że stelaż robisz sam czyli prawdopodobnie akwa nie jest zalane. 31 stycznia jest już zalane co widać na zdjęciu. Dzisiaj mamy 10 luty czyli niecałe dwa tygodnie od zalania chociaż w innym temacie napisałeś , że minął miesiąc. Może coś źle zrozumiałem. Ale patrząc na Twoje wyniki testów to wg mnie cykl azotowy jeszcze nie ruszył. Jeżeli jest tak jak piszę to trochę kiepsko tak jak napisał @Vrzechu. Pocieszające jest to , że "pyszczaki" są dosyć wytrzymałe nie tak jak np. palety czy skalary. Może będzie OK. 1
ironclad Opublikowano 10 Lutego 2025 Autor #20 Opublikowano 10 Lutego 2025 Akwarium zalane około 15 stycznia z tym że posty różnie pisałem, stosowałem przez ten okres cały czas bakterie startowe do tego non stop pracowały filtry, wodę sprawdzałem niestety testami piaskowymi ryby są już 4 dzień nie widać żadnych niepokojących objawów żwawe ruchliwe, kopią piach chowają się w jaskiniach na razie ok mam nadzieję że sytuacja się nie zmieni
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się