Skocz do zawartości

300l mbuna


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Kuba👋

Szkoda, że nie pochwaliłes się aranżacją "na sucho" bo miałbyś trochę łatwiej naprawić co zmajstrowaleś😉 niestety kamienie oraz groty które użyłeś niestety nie pasują do biotopu Malawi. Chyba są to pozostałość z morszczyzny ponadto posiadają ostre krawędzie o które ryby mogą się skaleczyć. Będzie Ci z nich również ciężko coś ułożyć aby stworzyć niezbędne dla mbuny kryjówki bo jak ja razie to jest strasznie płasko. Ryby są jeszcze młode ale wkrótce dorosną i pojawią się problemy z brakiem kryjówek. Zerknij sobie na galerie jak powinna wyglądać aranżacja zbiornika dla biotopu Malawi. 

Głowa do góry. Nie bierz tego do siebie, potraktuj jako konstruktywną krytykę😉

Trzymam kciuki👍

Edytowane przez lukBB
.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać szczerze, że faktycznie w porównaniu ze szkiełkami z forum wygląda to dość mizernie. Co do kryjówek to przy redukcji za parę miesięcy miałem zamiar dołożyć kamieni tworząc dużo, dużo więcej kryjówek jednak tego samego rodzaju kamieniami, nawet nie przyszło mi do głowy, że ryby mogłyby się  o nie pokaleczyć. Myślisz, że problem jest na tyle duży aby reagować już teraz czy dołożyć ich trochę dla "słabszych" i remont za parę miesięcy? 

Dzięki z góry za poświęcony czas i cenne porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmieniał już teraz póki ryby małe i hierarchia nie ustalona. Serpentynit albo w Twoim przypadku poszedł bym w "garaże" z łupka. Normalnie tego nie zalecam ale w Twoim przypadku musi być dużo kryjówek. Akwarium masz niewielkie a obsada łobuzerska i mocno przywiązana do skał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji ..grzałkę można położyć poziomo na dnie i ukryć za kamieniami  o ile będzie potrzebna bo podejrzewam , że nie będzie. Ale to sam sprawdzisz.  Gąbkę po prawej bym podniósł bo i tak z dna niczego nie zaciągnie a z krążącej wody.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co koledzy napisali przyjrzałbym się też kierunkowi wylotów, bo chyba nie do końca optymalne są. 

Najlepiej kiedy woda krąży w prawo, tj. po coriolosowemu (siły natury w służbie człowieka ;)) ja bym wylot z lewej skierował równolegle na tylną ścianę, przeniósł falownik na prawą stronę i razem z wylotem z prawej skierował je na środek przedniej szyby, najlepiej falownik w stronę dnia żeby zmiatał kupsztale.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.