rafalniski Opublikowano 10 Października 2024 #11 Opublikowano 10 Października 2024 Pamiętaj tylko, żeby kamieni nie stawiać bezpośrednio na pisaku - pyśki zaraz je podkopią i katastrofa gotowa Poza tym konstrukcja na "sucho" zupełnie inaczej będzie wyglądać w wodzie z pisakiem, który niestety zakryje większość kryjówek pod kamieniami. Żeby ustawić nową aranżację, proponuję odłowić najpierw ryby i przełożyć je na chwilę do tymczasowego lokum. Nie zapomnij tylko o napowietrzaniu - były niestety takie przypadki, gdy ktoś w ferworze walki z akwa nie zauważył, że ryby podusiły się w wiadrze Następnie trzeba będzie wybrać sporo piasku, tak żeby na dnie zostało max 1cm - wtedy wciskasz w ten piasek jakieś kratki (kuchenne lub do malowania) i dopiero na nich ustawiasz nową aranżację. Staraj się aby wszystkie skały stały stabilnie! Proponuję zerknąć w poniższy link w poszukiwaniu inspiracji Pamiętaj o najważniejszym - akwarium ma podobać się Tobie i twoim domownikom a nie ludziom w necie Nie zapomnij też o wyczyszczeniu skał zanim trafią do akwarium - polecam wypłukać je najpierw w wannie/misce/pod prysznicem i następnie sparzyć wrzątkiem Piasek dosypiesz na sam koniec, dopiero jak wszystko będzie stabilnie stało. Najlepiej zrobić to gdy akwarium będzie już częściowo zalane wodą - dzięki temu piasek lepiej się rozłoży i swobodnie będziesz mógł go ręką rozłożyć. 1
kubola502 Opublikowano 12 Października 2024 Autor #12 Opublikowano 12 Października 2024 Finalnie wyszło coś takiego Dzięki wszystkim za zaangażowanie.
hilux Opublikowano 12 Października 2024 #13 Opublikowano 12 Października 2024 Kiedyś na turnieju mój kolega przegrał pierwszego dnia wszystkie gry w maksymalnym stosunku, 0:20. Drugiego dnia znów przegrał, ale w stosunku 1:19 i ujął to tak: zauważam progres, ale mnie on nie zadowala. Ty na szczęście nie przegrywasz 0:20, postęp też jest, ale moim zdaniem niezadowalający. Cztery gatunki do 300l to dużo nawet przy optymalnym wystroju, a Twoje gruzowisko, choć ładne, to jest za małe. 1
Pikczer Opublikowano 13 Października 2024 #14 Opublikowano 13 Października 2024 Ale z czasem sam pewnie wyciągniesz wnioski i nabierzesz doświadczenia. Dbaj o ryby, obserwuj, ucz się:) Najważniejsze , żeby Tobie się podobało i jeśli sprawia Ci przyjemność oglądanie Twojego dzieła to jest sukces jak 20:0 Nie każdy ma "ekskluzywne" wyposażenie akwarium. Ja mam też skromnie. A najważniejsza dla mnie jest "komunikacja" a wręcz więź z rybami. Uwielbiam je głaskać, one też to lubią. Moja córka aż skacze z radości gdy może włożyć rękę do akwarium. A najlepsze jest to, że konkretne ryby lubią moją córkę podgryzać i dają się głaskać. Co tam tło czy dekoracje? Powodzenia 2
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się