hilux Opublikowano 27 Września 2024 #1 Opublikowano 27 Września 2024 (edytowane) Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa. Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma. Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca. Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm. Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu? Edytowane 27 Września 2024 przez hilux 1
TomekT Opublikowano 27 Września 2024 #2 Opublikowano 27 Września 2024 Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie. 1
hilux Opublikowano 30 Września 2024 Autor #3 Opublikowano 30 Września 2024 Dzięki @TomekT Tło na filtr ładnie zakryło dziurę, w tamtym kącie będzie pewnie największe gruzowisko, więc najbardziej zakryję te łączenia kamieniami. Potem przyszedł czas na piankę i jej docinanie. Póki co wygląda mocno nienaturalnie, bo jest jak od linijki. Wolałem nie dawać zbyt dużo pianki na pionowe łączenia, bo nie wiem czy pod ciężarem betonu, którym będę je pacykował nie wezmą i się nie urwą. Dół spróbuję zamaskować jakimiś płaskimi kamieniami opartymi o tło. W kilku miejscach ściąłem piankę do zera, żeby maskowała tylko samo łączenie, mam nadzieję że po zabetonowaniu będzie wyglądać ok.
TomekT Opublikowano 30 Września 2024 #4 Opublikowano 30 Września 2024 32 minuty temu, hilux napisał(a): Wolałem nie dawać zbyt dużo pianki na pionowe łączenia, bo nie wiem czy pod ciężarem betonu, którym będę je pacykował nie wezmą i się nie urwą. Bez obaw, to będzie bardzo wytrzymałe; kamieni na tej piance nie będziesz wieszał. Wycinając piankę, postaraj się zachować linie załomów tła przy łączeniach, wtedy będzie bardziej naturalnie wyglądało - ale i tak najważniejszy będzie właściwy dobór/zmieszanie farb. Na dno, które zrobiłeś z tła można nasypać trochę piasku, moim zdaniem da to ciekawy efekt sypkiego podłoża "wywianego" na tyle, że odsłoniło kamienie. I tylko się upewnię: przykleiłeś moduły tła na dno? 1
hilux Opublikowano 30 Września 2024 Autor #5 Opublikowano 30 Września 2024 (edytowane) 1 hour ago, TomekT said: I tylko się upewnię: przykleiłeś moduły tła na dno? No i musiał kurde wyłapać. Kupno w budowlanym czystego silikonu w kraju, w którym ciągle pada* jest nierealne, każden jeden ma fungicydy, czyli do akwa się nie nadaje. Moduły tła są na dnie na wcisk i piankę a docelowo na gruzowisko, które je dociśnie. *W sumie to zabawne, pochodzę z Mokrego potem Złotoria i róg Bydgoskiego i Rybaków, dopiero teraz wyłapałem skąd jesteś, pozdrawiam kolegę krzyżaka. Edytowane 30 Września 2024 przez hilux
TomekT Opublikowano 30 Września 2024 #6 Opublikowano 30 Września 2024 8 minut temu, hilux napisał(a): Moduły tła są na dnie na wcisk i piankę a docelowo na gruzowisko, które je dociśnie. A, jeśli kleiłeś na piankę, to powinno być OK, zawsze coś. Szkoda by było pracy, gdyby miało Ci połamać łączenia. To tło jest dość mocno wyporne, ale i sztywne, jak dobrze przygnieciesz kamieniami, powinno być OK. Pozdrawiam krajana również, ja prawie całe życie na os. Młodych, ale blisko bydgoskiego, a od kilku lat na początku Bielan, przy Od Nowie.
hilux Opublikowano 30 Września 2024 Autor #7 Opublikowano 30 Września 2024 Jeśli Od Nową dalej zarządza Maurycy to prawie tak jakbym nigdy nie wyjeżdżał. Z kamieniami jest wesoło, dobijam się do dwóch kamieniołomów ale na razie mnie totalnie olewają. Opcja B, pojechać na plażę i tam szukać, opcja C pojechać w góry. W Glendalough jest stary kamieniołom, można sobie nabrać granitu do woli, ale do kamieniołomu od parkingu są 3 kilometry piechotą w jedną stronę.
TomekT Opublikowano 30 Września 2024 #8 Opublikowano 30 Września 2024 13 minut temu, hilux napisał(a): Jeśli Od Nową dalej zarządza Maurycy Zgadza się, dawno tam nie byłem... 15 minut temu, hilux napisał(a): dobijam się do dwóch kamieniołomów A jakieś składy kamienia, ogrodnicze? Na plaży to raczej otoczaki znajdziesz.
hilux Opublikowano 1 Października 2024 Autor #9 Opublikowano 1 Października 2024 (edytowane) On 9/30/2024 at 11:26 AM, TomekT said: A jakieś składy kamienia, ogrodnicze? Na plaży to raczej otoczaki znajdziesz. Paaanie, u nas chyba nawet nie ma czegoś takiego jak składy kamienia, można kupić bruk, kamienne płyty na ogrodowy deck, krawężniki albo nagrobki i tyle. Obdzwanianiem kamieniołomów i innych takich zajmę się jak skończę z pacykowaniem pianki betonem. Edytowane 1 Października 2024 przez hilux
Jeb_us Opublikowano 1 Października 2024 #10 Opublikowano 1 Października 2024 To ja się wtrwce bo dawno się nie odzywałem, na wyspach kupisz w każdym garden center, kamienie co prawda pewnie z 7 funa za kamień ale kupisz mówię tu o green rockery Stone są dość fajne i mają ciekawe kształty
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się