Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Widzialem maingano z 3 cm rybka w pysku... Widzialem pogon za mloda ryba wypuszczona z pyska matki... To drugie chyba bylo straszniejsze -- bo ten przecinek nie mial zadnych szans...


Coz karmic np. dimidio jakimis takimi dopiero co wypuszczonymi to tak jakby karmic cyklopem dorosle rybska...


Nie obrazcie sie -- ale jesli ktos decyduje sie juz na hodowle drapieznikow to musi sie pogodzic z faktem, ze salata ich karmic nie bedzie (tak jak napisala mjunszajn). Z drugiej strony -- maluch czy dorosla ryba nie ma zadnego znaczenia -- i jedno i drugie to stworzenie zywe... Myslicie ze 2 tygodniowa ryba czuje inaczej niz taka 3-6 miesieczna ?


Nie mowiac juz ze z ekonomicznego punktu widzenia 50 sztuk 2 tygodniowych przecinkow to nie to samo co 50 sztuk 6 miesiecznych rybek.

Opublikowano
Mam pytanie , Panowie Moralni- ilu z Was je miesko ? Może krówka to nie to samo co taki maks podobny do nas np. ch. caruleus , którego tak sztrasznie szkoda :P .


Ja nie jem ani krówki ani ryb ani broń Boże kota ... i co śmieszne oparte to jest na przekonaniach. To co robią z rybciami chłopacy jest okrutne i nie do końca fair, jednak ich racje są zrozumiałe i świat niestety nie jest taki czarno-biały. Mojego jamnika karmię mięsem przeciez nie puszcze go na polowanie może i by coś tam od czasu do czasu przytaszczył ale pewniejsze jest to, ze po pewnym czasie zobaczyłbym jego płaskorzeźbę na pobliskim asfalcie. Podejmując się hodowli psa wzięłem na siebie pewien ciężar. Oczywiście najlepiej byłoby samic nie wyjmować nie byłoby problemu z młodymi.



Mój znajomy karmi dorosłymi pyszczakami kota .



Dobrze, że nie pyszczaków kotem :mrgreen:, jednak te drugie rozwiązanie wydaje sie brutalniejsze :wink:

Opublikowano
A tak na serio, oczywiście masz rację, choć co do cen to się nie zgodzę, że tak prosto to wygląda i że jak ktoś puści taniej ryby, to zaraz ich wartość rynkowa spada...

Nie musisz się zgadzać ale tak właśnie to wygląda .


Dla mnie jest różnica, czy karmiłbym byle gupikami, a dziećmi drapieżników..

No widzisz . Ja natomiast mam szersze spojrzenie na akwarystykę . Szczerze to pyszczaki śnią mi się po nocach od czasu ,gdy miałam w domu kilkadziesiąt akwariów i paredziesiąt tysiecy litrów , które czasem wylewały się na podłogę :P Dlatego nabrałam dystansu do Malawi i teraz jakoś bardziej fascynują mnie neonki czy nawet głupiki :P

Zresztą zostawiając inkubujące samice w zbiorniku - karmimi ryby właśnie dziećmi drapieżników .

Opublikowano
Seeman to po co w ogóle wyławiasz taką samicę? po to aby mieć żarcie dla ryb? to na samym początku ustal ilu jest chętnych i ile chcą sztuk, a jak masz taką dużą przeżywalność w akwa to zmniejsz ilość kryjówek


Czytaj ze zrozumieniem.

Opublikowano

A co jest takiego nie zroumiałego w twoim poście :?: , piszesz, że masz nadmiar i nie masz zbytu na te przypuśćmy 10sztuk to nie odławiaj tych samic, albo jak ci napisałem wcześniej ustal ilu masz chęnych i na ile sztuk!!!! ale każdy i tak wie swoje więc się nie przegadamy i myślę, że można już zamknąć ten temat

Opublikowano
A co jest takiego nie zroumiałego w twoim poście :?: , piszesz, że masz nadmiar i nie masz zbytu na te przypuśćmy 10sztuk to nie odławiaj tych samic, albo jak ci napisałem wcześniej ustal ilu masz chęnych i na ile sztuk!!!! ale każdy i tak wie swoje więc się nie przegadamy i myślę, że można już zamknąć ten temat


OK dalsza dyskusja nie ma sensu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.