Skocz do zawartości

Test JBL NO3 przeterminowany?


Tomasz78

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem pomiary NO3 wody w akwarium testem NO3 jbl zgodnie z instrukcją jednak różne czasy wstrząsania probówką w celu wymieszania kwasów.

Test 1

Wstrząsanie 30 sek, kolor pod 5 mg/l, po odczekaniu 10 minut kolor minimalnie ciemniejszy coś pod 7 mg/l.

Test 2

Wstrząsanie 2 minuty kolor od razu wskazuje około 25 mg/l, po 10 minutach 30 mg/l.

Test 3 

Wstrząsanie 5 minut, kolor po 5 minutach wstrząsania wskazuje na 30 mg/l, po kolejnych 5 minutach kolor wskazuje na 40 mg/l.

Test 4

Wstrząsanie 15 sekund, kolor pokazuje 3 mg/l, po odczekaniu 10 minut kolor pokazuje 5 mg/l.

 

Czyżby przeterminowany test? ( nie wiem czy mam przeterminowany bo kiedyś dokupowałem tzw. refill - uzupełnienie)

Sprawdźcie jak jest u Was bo jak pomiar zależy od długości czasu wstrząsania probówką to ten test jest kompletnie niewiarygodny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, spróbuję może jutro u siebie. Ja już na kolejnym opakowaniu mam zawsze od 5 do 12-15 max. Bardzo optymistyczne, ale tak mam od kilku lat, nawet tuż przed podmianą wody. Co prawda nigdy tak długo nie była wstrząsana fiolka, raczej chwilkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasz78 napisał(a):

 

Czyżby przeterminowany test? ( nie wiem czy mam przeterminowany bo kiedyś dokupowałem tzw. refill - uzupełnienie)

Sprawdźcie jak jest u Was bo jak pomiar zależy od długości czasu wstrząsania probówką to ten test jest kompletnie niewiarygodny.

Ale w instrukcji dokładnie jest podany i czas wstrząsania i czas odczytania wyniku;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych testach jest podany czas wstrząsania...

image.thumb.png.e8b68cdb8bb74f58b632e000ac1d89cf.png

... w nowych już nie.

image.thumb.png.72e64bd67ee9b79c29cc857b638c10b5.png

Zdjęcia skopiowane z internetu.

EDIT

Oczywiście na obrazkach. Nie mam nowego testu, a być może jest to opisane w instrukcji. Warto to sprawdzić. 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL zrobiło duży błąd nie podając czasu wstrząsania który jak widać jest bardzo ważny jeżeli mój test nie jest przeterminowany.

Im dłużej wstrząsasz tym wynik większy - coś takiego jest niedopuszczalne bez podania czasu wstrząsania.

Na dniach dojedzie nowy test, sprawdzą czasy wstrząsania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek_De napisał(a):

Nie mam nowego testu, a być może jest to opisane w instrukcji. Warto to sprawdzić. 

Mam stare testy JBL  i w miarę nowe Zoolek . To faktycznie oprócz wersji obrazkowej   jest też opis załączony w instrukcji . JBL w formie książeczki w kilku językach a Zoolek w formie ulotki wkładanej do pudełka. Kupując uzupełnienie raczej nie ma żadnego opisu. W pudełku jak kupujesz powinien być. Jeżeli nie ma to błąd. 

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz  rację Tomku . To jest błąd producenta. Najpierw myślałem , że to nasz polski dystrybutor zawalił ale polski dystrybutor nie drukowałby ulotek w wielu językach tylko w polskim. Stąd wniosek , że to wina producenta.  Można pisać do Niemiec i próbować rozwiązać problem. Gdyby to był polski dystrybutor to myślę , że z Michałem z Trzmiela można by  porozmawiać. Ja mam opakowanie z 2019 i jest tam ulotka w postaci małej książeczki z opisem jak na zdjęciu niżej. Taki brak zapisu z pewnością sieje potem wątpliwości i klienci odchodzą do innej firmy. Myślę , że to w interesie JBL jest aby drukować w sposób właściwy.

 

20231105_135115.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.