Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
6 godzin temu, dimis napisał:

Wszystkie te gatunki dotepne od reki w Niemczech w aquahaus-gaus.de Ktos z was kupowal już w DE?

Dogadam się bez problemu, bo mieszkam w Austrii, tylko to ze nie pojade już osobiscie.

Jak widać dla kolegi to nie problem, sprowadzi sobie z innego źródła. Chailosi i Harę miałem razem i jakoś dobrze wyglądały razem, samiczki  Hary przecież sporadycznie dostają pasy na ogół są gładkie. 

Opublikowano
7 godzin temu, dimis napisał:

 

Wszystkie te gatunki dotepne od reki w Niemczech w aquahaus-gaus.de Ktos z was kupowal już w DE?

Dogadam się bez problemu, bo mieszkam w Austrii, tylko to ze nie pojade już osobiscie.

Dzieki.

Z czystym sumieniem polecam. Jakość ryb, poziom obsługi, standard wysyłki na najwyższym poziomie. Ryby mają przeważnie w rozmiarach umożliwiających rozróżnienie płci. Jak masz możliwość, to polecam osobistą wizytę. Dla detalistów otwarci w soboty przez  kilka godzin i warto je wykorzystać na zwiedzanie, bo jest co oglądać. 

  • Lubię to 2
Opublikowano

Cynotilapia zebroides - samice brzydkie ale samce bardzo ładne

Labidochromis caeruleus yellow - zarówno samce jak i samice ładnie ubarwione, ryba nawet zdominowana trzyma kolor - natomiast w obsadzie hara, chailosi i mphanga będzie zbyt szaro - nawet jeśli będzie pełne wybarwienie po 1 samcu z każdego gatunku to masz tylko  3 ryby w kolorze reszta będzie szaroburym rybim tłumem, a jest duża szansa że tylko 1 samiec będzie dominował więc reszta będzie w przyblakłych barwach

a w mojej propozycji masz pięknie wybarwione samce cynotilapii i zawsze żółte yellowy.

  • Lubię to 2
Opublikowano
12 godzin temu, pozner napisał:

Saulosi też bym nie dał, gdyż nie wiadomo, jakiej jest jakości.

Jeśli weźmie naturalne saulosi w aquahaus-gaus.de to stawiam czteropak, że będą dobrej jakości.

Opublikowano
11 minut temu, ziemniak napisał:

Jeśli weźmie naturalne saulosi w aquahaus-gaus.de to stawiam czteropak, że będą dobrej jakości. 

Jeśli weźmie z tej hodowli. Ja odnosiłem się do linków podanych przez autora wątku. 

  • Lubię to 1
Opublikowano

Chyba jednak wezmie z Niemiec :) Ceny takie same, jakosc sprawdzona przez rzeczonych kolegow z forum... Dziekuje za wszytkie odpowiedzi. Mam teraz nad czym glowkowac, przede wszystkim o tym, ze 1 samcowo to nawet 3 gatunki moge rozwazyc, z drugiej strony to jest pierwsze akwarium i nie chce przesadzic. 

 

Opublikowano (edytowane)
6 godzin temu, Tomasz78 napisał:

Labidochromis caeruleus yellow - zarówno samce jak i samice ładnie ubarwione, ryba nawet zdominowana trzyma kolor - natomiast w obsadzie hara, chailosi i mphanga będzie zbyt szaro

Samice chailosi nie są takie szare po prostu pasku wchodzą w brąz i kolor żółty jest przybladły, po za tym są ładne. Co do Labidochromis cearuleus mam złe wspomnienia w 240l, drugi raz bym się dobrze zastanowił czy je brać, myślę że już lepszym rozwiązaniem byłoby dać saulosi oczywiście dobre jakościowo. 

Edytowane przez Bezprym
Literówka
  • Lubię to 2
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)

Akwarium już dojrzalo :)

Jutro zrobie wszystkie testy bo dzis po pracy troche polmrok i nie widac, ale prawie jestem pewien ze NO2 spadlo do poziomu <0,01.

Teraz taktyczne pytanie: Ryby bede zamawiac, lacznie 3 gatunki w proporcji 1/3, zanim one do mnie dotra minie pare dni. Jak to pokolei zrobic, zeby się nie okazalo ze jednak mam za malo biologii na uciagniecie tego zestawu? Jaki specyfic zakupic w razie "W"? Podmiana wody już jutro 30%?

Dzieki.

Edytowane przez dimis
Opublikowano
1 godzinę temu, dimis napisał:

Podmiana wody już jutro 30%?

Wodę zbadaj jak masz w porządku wszystko możesz ryby etapami wrzucić , odstęp po tygodniu  od pierwszego wrzucenia ryb i obserwuj parametry wody .

Na razie nie podmieniaj wody na 30% nie ma potrzeby ..

Możesz cos takiego się zaopatrzyć 

https://www.akwarystyczny24.pl/produkt/kordon-amquel-plus-118ml-neutralizuje-amoniak-nh4-azotyny-no2-azotany-no3-2179?variant=473ml-2181&cd=14049541893&ad=124001081734&kd=&gclid=CjwKCAiApfeQBhAUEiwA7K_UH0RWJhQEBvNcvLy9V5b0qzUg3JLT46UvOQ-audFVjw4Fn_5xFA82SBoCKIMQAvD_BwE

  • Lubię to 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.