Mróz Opublikowano 21 Października 2021 #21 Opublikowano 21 Października 2021 Cześć! Przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i niech się ręka szybko zrasta! No i szacun dla żony za włożenie tych dużych kamoli do zbiornika Kamienie masz z naprawdę dużym potencjałem - takie duże "bloki" skalne, aż się prosi żeby zrobić tak jak radzą koledzy i pójść z aranżem do góry. Światło również za radami kolegów zrobił bym bardziej naturalne. Startem zbiornika bym się nie martwił, też mając dojrzałe media/piach przy okazji ostatniego restartu zrobiłem to od razu, używając do tego 100% nowej wody. Po dopuszczeniu L. caeruleus i tych samic redów, wstrzymał bym się z zakupem kolejnych gatunków, bo może okazać się że to co będziesz miał już wystarczy. Powodzenia 🖐 2
marcin73m Opublikowano 21 Października 2021 #22 Opublikowano 21 Października 2021 8 godzin temu, Kubda90 napisał: powiedzcie co do poprawy wody to do teraz tak mało? czy tak było tylko na etapie zalewania? zdecydowanie lepiej wyglądałoby, gdyby tafla była "schowana" pod pokrywą 3
Kubda90 Opublikowano 21 Października 2021 Autor #23 Opublikowano 21 Października 2021 wody to do teraz tak mało? czy tak było tylko na etapie zalewania? zdecydowanie lepiej wyglądałoby, gdyby tafla była "schowana" pod pokrywąNie bardzo mogę to zrobić że względu na wbudowany filtr w pokrywie zalecenie producenta.A nie dolewałem do końca bo bałem się tej biologi trochę i wymyśliłem że uzupełnię stan podczas pierwszej podmiany.Co do światła to 4 Ledy świeciły tak mocno że w pokoju ni trzeba było świecić więc przytargałem z pracy jakieś rurki plastikowe i nasunolem na Ledy do puki nie wymyślę co zrobić z tą pokrywa bo są dwa włączniki każdy włącza 2 świetlówki a wszystko idzie na jednej etyczce i chciał bym to jakoś rozdzielić pod 2 wyłączniki czasowe. Sent from my VOG-L29 using Tapatalk 2
marcin73m Opublikowano 21 Października 2021 #24 Opublikowano 21 Października 2021 6 minut temu, Kubda90 napisał: Nie bardzo mogę to zrobić że względu na wbudowany filtr w pokrywie zalecenie producenta. A nie dolewałem do końca bo bałem się tej biologi trochę i wymyśliłem że uzupełnię stan podczas pierwszej podmiany. jasne, dzięki za wyjaśnienie przełożyłeś całe mnóstwo używanych mediów biologicznych, więc o stan biologii nie musisz się martwić, dolewając wody do tego zaznaczonego poziomu jej nie zaszkodzisz, możesz śmiało uzupełnić przy podmianie nie wiem, czy ja będąc na Twoim miejscu nie nakleiłbym jakiegoś paska taśmy w miejscu, gdzie widać ten poziom wody, żeby go zasłonić. Po jakimś czasie może się tam na szybach zacząć osadzać kamień i zacznie to słabo wyglądać. No ale to tylko taki luźny pomysł. 6
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się