Skocz do zawartości

Białe pyłki w wodzie


Wokar

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was sobie z tym poradzi. Końcem mają zmieniłem akwarium na 170x50x50. Piasek wypłukałem jak tylko się dało, ale nie we wrzatku bo ok 60kg tego jest. Część wody i filtr fx6 że starego akwarium więc dobry początek. Woda stara plus nowa stały jeszcze ok 3tygodnie i przyszły rybki. Wszystkie maluchy w ilości 33sztuki. Przez około miesiąc woda kryształ. Na kamieniach i szybach początkowo pojawiły się brązowe plamy pewnie brunatnice. Łatwo to schodzi i nie ma z tym większego problemu, ale nie wiem skąd bo chyba po jakimś małym czyszczeniu pojawił się bialy kozuszek na tafli wody. Rozbija go wylot z fx6 a do tego mam 2  napowietrzacze. Białe paprochy pływają w toni. Dokupiłem ac2000 i nie wyłapuje tego. Kupiłem prefiltr na zasys fx6 plus wata i nie wyłapuje tego. Przy podmianach wody nie mogę się tego pozbyć. Ogólnie woda czysta i prawie kryształ ale paprochy pływają. Macie jakieś pomysły jak się tego pozbyc? Do tego na elementach gumowych robi się bialy osad.

Parametry wody w porządku. No2 0, no3 ok 10-20max

 

IMG_20210703_082349.jpg

IMG_20210703_082406.jpg

IMG_20210703_082342.jpg

Edytowane przez Wokar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 18:24, Wokar napisał:

Do tego na elementach gumowych robi się bialy osad.

Być może masz w wodociągach wodę z dużą zawartością węglanów wapnia i magnezu, nie są szkodliwe. Wodociągi nie usuwają takich dodatków , im jest ich więcej tym twardsza woda. Osad wapienny jest popularny,osadza się w postaci jasnego nalotu. Są też chlorki krzemiany jak i sole żelaza i sodu. Proponuję porównać parametry wody wodociągowej w twoim rejonie z innym, może dojdziesz co jest przyczyną.

gdynia.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że coś jakiś czas woda z kranu leci chociaż częściowo inna. Bynajmniej u mnie tak jest. Czasami jest więcej brązowych brudów a czasami niczym woda z butelki. Mam w piwnicy na wejście wody korpusy narurowe z wkładami. Widzę co się dzieje. Nieraz w dosłownie 2 dniach od wymiany wkładów robią się mocno brązowe bo taka woda leci a nieraz po 3 tygodniach są lekko zabrudzone. Tak może być też z innymi minerałami. Mam też fx6 i niedawno miałem na tej gumie biały nalot a teraz mam brązowy. Wcześniej tego nie było. 

U mnie wata w prefiltrze robi dużo. Do tego np purigen. Nie wiem czy ma z tym związek, ale na pewno coś wyciąga z wody. 

Spróbuj może jakiś niedrogi Skimmer? Niech to zbiera. Albo tego ac2000 zmodyfikuj na chwilę. Odłącz pojemnik z wkładami, ustaw bokiem ac2000 jak najwyżej tafli wody i niech ją mieli, szarpie, parska. Może jakoś rozbije ten brud? A fx6 wyczyści. 

Wata bardzo dokładna? U mnie używam JBL clearmec xl. Taką zieloną.

Tak jak bym zrobił. Może to coś pomoże

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wokar napisał:

Jutro robię podmianę wody i skorzystam z Waszych rad. Za skimerem się rozgladne

Moim skromnym zdaniem, film bakteryjny, to efekt, a nie przyczyna. Jeżeli na akwa jest pokrywa, to skąd film? Ja walczyłem skimmerem, ale cały czas robił mi bąble w wodzie i w końcu się go pozbylem. Pozbylem się też po4 i organicznego węgla w wodzie i film bakteryjny nie wrócił. Może cały Twój problem tkwi w złym karmieniu i kulejącej biologii? Może zbyt często czyścisz filtr, może powinieneś częściej robić podmiany. Mierzyłeś po4? Ten test daje pośrednio pogląd na jakoś wody. No2 i no3 to tylko kawałek chemii w akwarium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana wody zrobiona ale problem pozostał. Myślę że to może być faktycznie kulejąca biologia bo akwa od połowy maja. Pomimo filta i wody już wcześniej używanego wiekszosc była świeża. Wezmę na wstrzymanie pewien czas jeszcze a potem wojna:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.