Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chodzi mi raczej o koszty związane z samym chowem(jeśli chodzi o energie to wiem, ponieważ akwarium mam już od 5 lat). Precyzując, to chodzi mi o pokarmy, jakieś testery itp. Na razie nie zakładam akwarium przez jakiś czas, ponieważ gromadzę informacje, myślę, że po maturce będę zaczynał coś kombinować na większą skale :)

Opublikowano
Chodzi mi raczej o koszty związane z samym chowem(jeśli chodzi o energie to wiem, ponieważ akwarium mam już od 5 lat). Precyzując, to chodzi mi o pokarmy, jakieś testery itp. Na razie nie zakładam akwarium przez jakiś czas, ponieważ gromadzę informacje, myślę, że po maturce będę zaczynał coś kombinować na większą skale :)


Nowik , to te same koszt co przy innych rybach:)

Zmieniają Ci się tylko rodzaje pokarmów i testów. poza tym wszystko to samo:)

Opublikowano
Chodzi mi raczej o koszty związane z samym chowem(jeśli chodzi o energie to wiem, ponieważ akwarium mam już od 5 lat). Precyzując, to chodzi mi o pokarmy, jakieś testery itp. Na razie nie zakładam akwarium przez jakiś czas, ponieważ gromadzę informacje, myślę, że po maturce będę zaczynał coś kombinować na większą skale :)


No więc jedziemy..

Testy- podstawowe PH KH-GH NO2 NO3 to koszt .ok 100 zł zależy od firmy.. ja mam wszystko zooleka poza no3 - sery.

Pokarmy- koszt niewielki za 50 zł można nakupić spory zapas- lecz również firma..ktoś na pewno napisze że za 1 pokarm płaci 50 zł.

Więc wiesz... Niejeden pies na imię Burek

Ale nie są to jakieś większe koszty w stosunku ROCZNYM niż w hodowli gupików. :wink:

Opublikowano

Ja tam myśle jednak że pyski w utrzymaniu są tańsze niż akwa roślinne z paletami, bo tam to i trzeba mocniejsze światło, filtr RO (zależy kto ma jaka wodę), jakieś nawozy, może CO2 itp. Tu jednak cała otoczka roślinności i tego co im potrzebne odpada, a przy okazji koszty mniejsze.

Opublikowano

Jeszcze kwestia, gdzie kupujesz :wink: ja np pokarmy kupuję tylko na allegro, jako uzupełnienie, w dobrze znanym nam sklepie. I płacę w granicach 10-20zł za litr pokarmu. Zobacz, ile kosztuje taka ilość w puszce w sklepie :wink: podobnie z testami, wkładami do filtra itd. 99% tego, co mam w szafce, jest kupione przez internet. Polecam :D

Opublikowano

Co do pokarmu to mi wychodzi około 100zł rocznie. To nie zbyt duży wydatek. Testy kupuje jak mi sie skończą. od czasu kupna akwa mam te same. tyle że trzeba będzie teraz zmienić/dokupić. No i faktycznie są one tańsze w utrzymaniu jak to MArcin powiedział : do palet potrzeba jest więcej światła i różnego rodzaju nawozy.

Akwa to jednorazowy wydatek. Koszt wody ?? hmm głowa nie rozboli. światło sobie przeliczysz. A takie utrzymanie o jakie nam chodzi to umnie w 112 to około 200 zł rocznie przy problemach :) W większych akwariach nie będą to raczej większe koszty (jeśli chodzi o pokarmy testy itp. ). I uwaga nowinka: Mama mięknie może będe miał większe akwa. oczywiście nie teraz bo min. za niecały rok (np. początki wakacji 2009). Ale to już duży sukces ;] (Czester_ może zresztą pamiętasz naszą rozmowę na temat większego akwa) ?? :):twisted:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.