Skocz do zawartości

Juwel Rio 180


hvast87

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Andrzej Głuszyca napisał:

Jeżeli chemia ma pomóc a nie zaszkodzić to nie ma co od niej uciekać. Każdy sposób jest dobry jeżeli ma tylko pomóc rybom, tym bardziej , że ma być zastosowany doraźnie a nie na stałe.

Tak, zgadzam się z Tobą, ale duża podmiana da podobne efekty co lanie chemii, a nic nie kosztuje (kilkadziesiąt czy nawet kilkaset litrów wody to żaden koszt)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azotyny konkurują z chlorkami przy wchłanianiu przez skrzela. Toksyczność azotynów można zahamować więc chlorkami. Potrzeba ok. 6 razy więcej chlorków (molowo) niż azotynów.

Przy 2 ppm NO2- : 1,52 g soli kuchennej/100 l wody.

Przy 5 ppm NO2- : 3,81 g soli kuchennej/100 l wody.

Jedna płaska łyżka od herbaty soli to 3,5 g.

Na akwarium 180 l brutto dodaj jedną lub dwie płaskie łyżki od herbaty soli kuchennej.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zastosować purigen. Nie stosowałem ale koledzy z tego forum często go polecają w takich przypadkach jak Twój. No i ma jeszcze inne zalety o których przeczytasz w poniższym temacie. Jak widzisz ..ilu akwarystów tyle rad ale każda z chęcią pomocy. Co i jak zastosujesz musisz wybrać sam. Przeczytaj poniższy temat:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił podmiany, a w zapasie trzymał jakiś specyfik, który szybko zbije azotyny na wszelki wypadek.

Skoro biologia już ruszyła, a ruszyła, bo są wykrywalne azotany, to powinno być już z górki i podmiany powinny pomóc do czasu namnożenia bakterii.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, hvast87 napisał:

W trakcie wyrzuciłem połowę piasku aby było więcej wody i zmieściło się dodatkowo prawie 20 litrów.

W tym momencie gmeranie w piasku to kiepski pomysł. Na podłożu też żyją bakterie więc część z nich zabileś i zachwiałeś bardziej biologią. Przemyślane i małe kroki w akwarystyce, to droga do sukcesu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bojack napisał:

W tym momencie gmeranie w piasku to kiepski pomysł. Na podłożu też żyją bakterie więc część z nich zabileś i zachwiałeś bardziej biologią. Przemyślane i małe kroki w akwarystyce, to droga do sukcesu.

Wiedziałem o tym ale wypadło mi to z głowy całkowicie. 

1 godzinę temu, r10 napisał:

Raczej niejodowanej (jak do ogórków, jest w sklepach).

Nie wiem jaka to była sól.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 rybki dorosłe padły, 1 samica i 1 samiec. Po tym zrobiona podmianka wody 50% i dorzucony do filtra juwelowskiego zeolit. Od 3 dni azotany, azotyny na akceptowalnym poziomie. Początkowe pojawienie się nielicznych okrzemków zastąpiły zielone glony na kamieniach. Jak włączy mi się światło spróbuję zrobić zdjęcie i wrzucić bo nie wiem czy to dobrze czy źle. Ryby od kilku dni karmione bardzo delikatnie raz dziennie. Wygląda na to że dopiero teraz dojrzewa akwarium po srogiej dolewce bakterii bacto active.IMG_20210621_125835.thumb.jpg.4cf110101b2f98a6a6807bbaa85927b7.jpg

Edytowane przez hvast87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.