Jump to content

Tła strukturalne Aquaszut


Recommended Posts

Przeglądam nieco droższe tła firmy Akwaszut:

http://www.sklepmalawi.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=120&szukaj_opis=&kategoria=38&producent=empty&cena_min=&cena_max= i zastanawiam się, czy sa one warte tych pieniędzy?


Jak do tej pory z tych, które widziałem na żywo (a nie było ich zbyt wiele) podobało mi się tylko to tło:http://www.allegro.pl/item342955820_tlo_strukturalne_120x50_nowe_motyw_skalny.html (nie lubie tych wszystkich z wmontowanymi korzeniami).

Wydaje mi się jednak, że zabiera ono nieco za dużo miejsca rybom...

Czy z tymi Akwaszutowskimi jest pod tym względem lepiej?

No i czy generalnie warto ?

Link to comment
Share on other sites

Temat rzeka.

Powiem może tak...Każde tło wewnętrzne zabiera miejsce. Nieważne czy to jest plastik, jak w przypadku linku, czy to jest styro 5 cm z wypalanymi skałami acetonem lub wypalarką. Oczywiście trzeba się liczyć z kosztami takiego tła. Z tego co widzę to tło + wysyłka = 174 zł w przypadku tego tańszego.

Ehh pomyśl może czy nie lepiej było by na kawałek szkła o formacie tylnej szyby nakleić np.łupki ( coś jak Czester_ ) .Nie zajmie to więcej miejsca niż tło z linku a satysfakcja gwarantowana. Bez CR i kombinacji.

Glonami porośnie Ci zarówno tło DIY jak i kupne.

Szukajka Ci pomoże,wiele tego było na forum.

Jak to mówią : wrażenia z DIY- BEZCENNE i raz tańsze

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Czy warto to ciężko powiedzieć. Tzn ciężko powiedzieć ze 100% przekonaniem. Bo ja nie lubię teł kupnych, bo mi się nie podobają. No, poza BTN. Ale to już inna bajka, pod wieloma względami. Ze zdjęć tła Szuta nie da się wiele wywnioskować. Trzeba by zobaczyć coś takiego na żywo, sprawdzić, jak to wygląda z bliska. Choć ja i tak robiłbym tło sam, z cr. Tylko nie każdemu się chce w to bawić :D jeśli Ty jednak masz czas i chęci, to spróbuj :wink:

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem tak: te Aquaszuty i Aquazoo na tych miniaturkach wyglądają smakowicie. Ale zdjęcia takie małe, że w sumie trudno cokolwiek powiedzieć. Szczerze powiem, że chciałbym obok siebie zobaczyć postawione moduły BTN i Aquaszuta (te droższe) - ciekaw jestem rezultatu.

Natomiast Slawek co do propozycji naklejania łupka... Dla mnie, jeśli nakleja się małe płyteczki to wychodzi "murek księdza Ignaca z wólki dolnej". Łupek jest super, ale jeśli walnie sie 2-3 płyty duże, płaskie na tło - wtedy mogę sobie wyobrazić, że może to być coś w deche. Niestety, jeszcze dotąd chyba nie widziałem tła z łupka, które by mi się podobało. Dlatego byłbym ostrożny osobiście w zalecaniu robienia tła z łupka, zamiast kupowania gotowego - jeśli gotowe jest fajne może się dużo lepiej prezentować. Oczywiście to są sprawy indywidualne i tło z łupka innemu nierówne. Zależy, czy komuś się chce w to bawić i czy ma odrobinę zacięcia / smykałki.

Link to comment
Share on other sites

Też jestem zwolennikiem tła DIY :) , ale jak już miałbym tło kupować - to właśnie któreś z AQUASZUTa

http://new.aquaszut.pl/images/stories/a ... eo_red.jpg

http://new.aquaszut.pl/images/stories/a ... _green.jpg

http://new.aquaszut.pl/images/stories/a ... nsibar.jpg


To ostatnie trochę zbyt regularne ma te pęknięcia, ale te tła przynajmniej na fotach (w realu nie widziałem) prezentują się nie źle i co dla mnie najważniejsze nie są robione w formie małych wystających kamieni ale imitują skałę

Link to comment
Share on other sites

Zarówno borneo jak i zanzibar dają radę - naprawdę nieźle to wygląda. Ale i tak zacząłbym od kolejnego podejścia do DIY - styropian, na to pianka i próba samodzielnego wyrzeźbienia tego. Na pewno nei wyjdzie tak samo, ale potencjalna satysfakcja plus możliwość zaoszczędzenia paru PLNów byłaby chyba wystarczającą motywacją dla zrobienia tła samemu. Niemniej pokazane tła naprawdę wyglądają IMHO fajnie.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie te tła są niezłe, ja przyznam że kupiłem tło gotowe (patrz galeria) niestety muszę jeszcze zamaskować łączenie które widać, ale z perspektywy czasu patrząc teraz chyba spróbował bym się pobawić z tłem własnej konstrukcji.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tło z łupka. Nie jest z małych kawałeczków, ale i nie jest z 3 wielkich płyt, Trudno je nazwać małym, bo wszystkie elementy razem waza około 70 kg :) a czy wyglada źle ... mnie się podoba .. choc patrze na nie już 2,5 roku


malawistart2.jpg


malawifoto1.jpg


Kot.

Link to comment
Share on other sites


Natomiast Slawek co do propozycji naklejania łupka... Dla mnie, jeśli nakleja się małe płyteczki to wychodzi "murek księdza Ignaca z wólki dolnej".Romku nie chodziło mi o małe kawałeczki. Jeżeli źle się wyraziłem to przepraszam.Raczej o proces technologoczny.Widziałem u Łukasza tło z łupka które mnie powaliło na kolana...A z resztą w galerii jest ich mnóstwo :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.