Skocz do zawartości

Moje pierwsze tło CR65


siwy177

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to widać włożoną pracę i tego gratuluję.

Ja jednak jestem ogólnie raczej malkontentem i krytykantem dlatego:

1) nie podoba mi się efekt małych kamyczków - wiele dyskusji na ten temat było. nie chodzi o robienie wielkich bloków, bo nie wszystkim się to podoba, ale faktycznie malutkie masz te kamyczki. Kilka większych występów skalnych dużo lepiej by wyglądało i do tego dawało by dodatkowe kryjówki dla rybek, a tak ich nie ma.

2) z lewej strony pod nawisem zostawiłeś płaską skałę - - mnie to razi - brakuje tam faktury skał i psuje cały efekt.

3) wylot z lewej strony pod nawisem mogłeś jeszcze bardziej ukryć - teraz patrząc pod kątem widać tam po prostu dziurę i będzie widać wylot z kubła.

4) jeśli zamierzasz użyć silikonu sanitarnego do wklejenia tła to może on być szkodliwy dla ryb - użyj akwarystycznego.


I na koniec uwaga: jeśli będziesz malował tło (jaki kolor?) nie zapomnij pomalować wnętrza komina - inaczej będzie razić.


Sorry za tą krytykę - pytasz, to szczerze odpowiadam, a nie słodzę ;)


Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może ja od tej strony. Zaletą tła z cr jest to, że możemy zrobić je o dowolnym rozmiarze, kształcie czy strukturze, a nawet możemy sobie wybrać kolor/y. Są więc różnice między tłami prezentowanymi w klubie. Siwy zrobił takie, jeśli mu się podoba, to dobrze. rybom raczej nie zaszkodzi :wink:


Jakiś czas temu była dyskusja na forum odnośnie teł z cr. Mianowicie, dlaczego ostatnio powstałe tła mają strukturę wspomnianego parafijnego muru. Większośc forumowiczów wypowiadających się w tym temacie twierdziła, że woli tło z 2-3-4 bloków skalnych, a nie z kamieni. Od tamtego czasu 95% teł, jakie się ukazały, są właśnie struktury kamyków, a nie głazów czy bloków skalnych. Skąd więc bierze się taka tendencja?


Moje zdanie na temat Twojego tła jest ardzo podobne do zdania Romka. Uważam, że zbyt wiele kamieni, kamyczków jest w tym tle. Nie ma żadnego większego głazu. Wspomniane przez Romka płaskie powierzchnie... to wszystko będzie widoczne po zalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ja też nie za bardzo rozumiem to dążenie do powielania wykonanych już projektów. Przecież to nie takie trudno - pooglądać zdjęcia, pomyśleć i wymyślić własną wizję kamiennego zwaliska. Ja ogólnie nad odtwórczość wolę inwencję - jeśli ktoś ją ma, to nie musi używać CRu by stworzyć coś pięknego, niepowtarzalnego. CR to tylko narzędzie, środek do osiągnięcia tego celu. IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym powielaniu można zauważyć, że nie zawsze wychodzi ono na dobre. Tzn niby ktoś chce zrobić swoje tło na wzór czyjegoś, które może być całkiem całkiem, a wychodzi z tego kaszana. Mówię ogólnie, więc Siwy nie bierz sobie tych słów, jako opinii na temat Twojego tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się to podoba…może powielanie może jedno i to samo, ale to i tak nie to kupne... ja się np. nosiłem z pomysłem czegoś takiego dobre kilka lat temu zanim zrobił się z tego temat na forum i ktoś powiedział ze to kicz. Moje tło rożni się od tego tym ze jest moje i ja je zrobiłem i mnie się podoba może i egoistyczne cóż…Murek z kamieni jest w dechę nie jeden ksiądz by taki chciał… :)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.