Jump to content

Moje pierwsze tło CR65


Recommended Posts

Tragedii nie ma, jeżeli Ci się podoba to ok.

Niestety dla mnie kolejne tło jak murek pod moją parafią.

Ale to Twoje tło i Twój gust - najważniejsze że Tobie się podoba.

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje włożonej pracy, niestety tło wyszło takie mało-kamyczkowe, trochę nie w moim guście, ale jeśli takie było zamierzenie...

Może następnymi warstwami ceresitu spróbuj zniwelować choć trochę ten efekt małych kamyczków

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to widać włożoną pracę i tego gratuluję.

Ja jednak jestem ogólnie raczej malkontentem i krytykantem dlatego:

1) nie podoba mi się efekt małych kamyczków - wiele dyskusji na ten temat było. nie chodzi o robienie wielkich bloków, bo nie wszystkim się to podoba, ale faktycznie malutkie masz te kamyczki. Kilka większych występów skalnych dużo lepiej by wyglądało i do tego dawało by dodatkowe kryjówki dla rybek, a tak ich nie ma.

2) z lewej strony pod nawisem zostawiłeś płaską skałę - - mnie to razi - brakuje tam faktury skał i psuje cały efekt.

3) wylot z lewej strony pod nawisem mogłeś jeszcze bardziej ukryć - teraz patrząc pod kątem widać tam po prostu dziurę i będzie widać wylot z kubła.

4) jeśli zamierzasz użyć silikonu sanitarnego do wklejenia tła to może on być szkodliwy dla ryb - użyj akwarystycznego.


I na koniec uwaga: jeśli będziesz malował tło (jaki kolor?) nie zapomnij pomalować wnętrza komina - inaczej będzie razić.


Sorry za tą krytykę - pytasz, to szczerze odpowiadam, a nie słodzę ;)


Pozdrawiam i powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

kolejne z tej samej beczki,po ataku okrzemkow bedzie fajne,,,,nie patrz na krytyke,ciebie sie ma podobac i tyle,w moim przypadku tak jest,wiekszosci sie nie podoba,ale wlasciciel zadowolony,rybki sa na tak,,,powodzenia w malowaniu.........

Link to comment
Share on other sites

Hmm... Może ja od tej strony. Zaletą tła z cr jest to, że możemy zrobić je o dowolnym rozmiarze, kształcie czy strukturze, a nawet możemy sobie wybrać kolor/y. Są więc różnice między tłami prezentowanymi w klubie. Siwy zrobił takie, jeśli mu się podoba, to dobrze. rybom raczej nie zaszkodzi :wink:


Jakiś czas temu była dyskusja na forum odnośnie teł z cr. Mianowicie, dlaczego ostatnio powstałe tła mają strukturę wspomnianego parafijnego muru. Większośc forumowiczów wypowiadających się w tym temacie twierdziła, że woli tło z 2-3-4 bloków skalnych, a nie z kamieni. Od tamtego czasu 95% teł, jakie się ukazały, są właśnie struktury kamyków, a nie głazów czy bloków skalnych. Skąd więc bierze się taka tendencja?


Moje zdanie na temat Twojego tła jest ardzo podobne do zdania Romka. Uważam, że zbyt wiele kamieni, kamyczków jest w tym tle. Nie ma żadnego większego głazu. Wspomniane przez Romka płaskie powierzchnie... to wszystko będzie widoczne po zalaniu.

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze, że ja też nie za bardzo rozumiem to dążenie do powielania wykonanych już projektów. Przecież to nie takie trudno - pooglądać zdjęcia, pomyśleć i wymyślić własną wizję kamiennego zwaliska. Ja ogólnie nad odtwórczość wolę inwencję - jeśli ktoś ją ma, to nie musi używać CRu by stworzyć coś pięknego, niepowtarzalnego. CR to tylko narzędzie, środek do osiągnięcia tego celu. IMHO.

Link to comment
Share on other sites

W tym powielaniu można zauważyć, że nie zawsze wychodzi ono na dobre. Tzn niby ktoś chce zrobić swoje tło na wzór czyjegoś, które może być całkiem całkiem, a wychodzi z tego kaszana. Mówię ogólnie, więc Siwy nie bierz sobie tych słów, jako opinii na temat Twojego tła.

Link to comment
Share on other sites

A mnie się to podoba…może powielanie może jedno i to samo, ale to i tak nie to kupne... ja się np. nosiłem z pomysłem czegoś takiego dobre kilka lat temu zanim zrobił się z tego temat na forum i ktoś powiedział ze to kicz. Moje tło rożni się od tego tym ze jest moje i ja je zrobiłem i mnie się podoba może i egoistyczne cóż…Murek z kamieni jest w dechę nie jeden ksiądz by taki chciał… :)


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.