Skocz do zawartości

Nowe akwarium -menager logistyki poszukiwany.


Rekomendowane odpowiedzi

A więc Kolego @Jeb_us jak już będziesz u siebie w Lacholandii to daj znać dam ci wszystkie namiary na zakłady i ludzi którzy Ci to zrobią. A z grubsza sprawa wygląda następująco: zawsze w najbliższym sąsiedztwie kamieniołomu są zakłady obróbki kamienia, chodzi mi o te w których tnie się bloki skalne na płyty (np. piła wodną). Płyta kamienna którą nazywają nasi kamieniarze ,,skórą" jest  z cięcia wyrównawczego (pierwsze odcięcie z bloku skalnego) dla nich jest to odpad a dla nas  jest to najlepszy materiał. W ten sposób otrzymujesz płytę od 3 do 30 cm grubości ( ze względu na wagę najlepsza jest taka  na 5-10 cm)   z jednej strony idealnie gładka a z drugiej masz naturalną fakturę kamienia. Ja taką ,,skóre" wziąłem w całości ( 2 x 1m), wyrównali mi ją i rozdzieli na 4 części i nakleiłem (zakotwiłem) na całą ścianę za akwarium. Efekt na żywo niesamowity, tak jak by ze ściany wystawał cały blok skalny. Mój kamień jest z kopalni piaskowca w Męcinie czyli parę kilometrów od Ciebie, odnośnie koloru i faktury to są różne w zależności jaki blok kamienny idzie na cięcie ale w większości w tym kamieniołomie w stalowych szarościach (trzeba sobie wybrać) maszyny dają duże możliwości cięcia ja w swojej skórze mam precyzyjnie wycięte np otwory pod drzwiczki do komina czy zaworów. Jakbym Ci pokazał jakie cuda mam zrobione ze ,,skór" w ogrodzie i za jakie pieniądze to byś nie uwierzył. Najważniejsze - cena kamienia w kamieniołomie to było niedawno 50-100 zł za TONĘ, cenę robi transport i usługi obróbki i montażu. Jak ja płaciłem za swoją ,,skórę" to liczyli ją chyba 120 zł/m2. Ja za swoje które mam na kominie i ścianie za akwarium wraz z docięciem otworów i płomieniowaniem boków zapłaciłem jakieś 500 zł (około 3 lata temu).

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Limak86 napisał:

Tylko pytanie jak z cyrkulacją będzie przy tych różnych zakamarkach itp

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo dobre pytanie, a jaka powinna być ? co byś doradził bo ja jeszcze nie mam rozwiązanego tego problemu. I tu mam jeszcze jedno pytanie planuje główną filtrację na dwóch filtrach kubełkowych (mechanik i biolog) gdzie umieścić wlot i wylot z filtrów (są różne szkoły) i w którą stronę skierować wyloty (jak ustawić i sprawdzić kierunek ruch wody)? ma to znaczenie również na tym etapie urządzania baniaka bo trzeba już wiedzieć gdzie będą rurki aby próbować je zamaskować. Może są już gdzieś na forum tematy które poruszają te problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rabczanin napisał:

Bardzo dobre pytanie, a jaka powinna być ? co byś doradził bo ja jeszcze nie mam rozwiązanego tego problemu. I tu mam jeszcze jedno pytanie planuje główną filtrację na dwóch filtrach kubełkowych (mechanik i biolog) gdzie umieścić wlot i wylot z filtrów (są różne szkoły) i w którą stronę skierować wyloty (jak ustawić i sprawdzić kierunek ruch wody)? ma to znaczenie również na tym etapie urządzania baniaka bo trzeba już wiedzieć gdzie będą rurki aby próbować je zamaskować. Może są już gdzieś na forum tematy które poruszają te problemy ?

Odnośnie filtracji załóż temat w dziale osprzęt do akwarium.

Koledze @Limak86 Chodziło o to jak cyrkulacja będzie się zachowywać przy tym "niedomkniętym" tle, czy nie będzie z tym problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Limak86 poruszył bardzo ciekawy i praktyczny temat odnośnie cyrkulacji wody a u mnie widać że nurt wody będzie ,,meandrować " bo jest dużo przeszkód do ominięcia (problem ten dotyczy również solidnych gruzowisk). W dzisiejszych czasach jest tyle ciekawych urządzeń aby go rozwiązać, tylko trzeba wiedzieć jak ? Dlatego aby nie zaśmiecać forum to proszę na priv przesłać mi info gdzie na forum są konkretne posty na ten temat a jak ten wątek nie był długo poruszany lub w ogóle to Panie Moderatorze założę osobny temat tylko proszę o info (jest na forum czy nie)🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dlatego aby nie zaśmiecać forum to proszę na priv przesłać mi info gdzie na forum są konkretne posty na ten temat a jak ten wątek nie był długo poruszany lub w ogóle to Panie Moderatorze założę osobny temat tylko proszę o info (jest na forum czy nie).


Na forum jest coś takiego jak wyszukiwarka.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.