Skocz do zawartości

Nowe akwarium -menager logistyki poszukiwany.


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Bezprym napisał:

Bez przesady, swoje z pola przetarłem tylko gąbką do naczyń z brudu i do akwarium. Twoje z potoku tak brudne na pewno nie były. 

Z kamieniami z rzeki lub jeziora jest inny problem, wyciągasz je z całym,,życiem" dla których były domem. Jak przyniosłem swoje do pralni żeby je umyć to zapach nie był zbyt przyjemny, taki jaki znają wszyscy akwaryści którzy czyszczą gruntownie swoje akwaria po paru latach. Na kamieniach było pełno rożnego rodzajów glonów i mchów, dlatego pomimo szorowania to większość moich kamieni na starcie  i tak  będzie zielona 😁.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rabczanin napisał:

Myjka ciśnieniowa ?................................... 15 minut i po robocie a ja całą sobotę szorowałem te kamienie twardą szczoteczką do zębów, masakra.

Masz zapał chłopaku, że Ci się chciało 🤣🤣🤣, ale przynajmniej masz czyste, i fakt lepiej nie wsadzać z całym życiem do akwarium, co poniektórzy też gotują kamienie później z tej wody robią zupę 🤔

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem układać kamienie, narazie ułożyłem lewą stronę i podstawę pod gruzowisko. Muszę dziś wyskoczyć jeszcze raz nad potok aby uzbierać trochę efektowniejszych kamieni aby dokończyć resztę gruzowiska. Moje przemyślenia na tym etapie-jakbym  nie miał w planowanej obsadzie ,,zawodowych" kopaczy to wybrukowałbym płaskimi kamieniami całe akwarium. Teraz wiem dlaczego min. koledzy @Mróz czy @pozner zachwalają Malawi z kamiennym dnem, zdjęcia tego nie oddają ale wygląda to niesamowicie pięknie i naturalnie.

Najpierw fundament z kamienia pod konstrukcję......

1344297754_gruzowisko1.jpg.abf171908f906a7536d28adb0386873a.jpg

.....wyrównanie drobnym żwirkiem (gradacja 1-2mm) i układanie płaskich kamieni.....

gruzowisko2.thumb.jpg.f52c9ab9c004529b6eb98105beb1ee4a.jpg

...i tak wyszedł blat pod właściwe gruzowisko....

 

gruzowisko3.jpg.7d9f80f4fbdddbb34aa81d06b3f13e4b.jpggruzowisko4.jpg.a4ad35d6a4f92242d355600660c10a3d.jpg

.. i lewa strona gruzowiska.

239569802_gruzowisko5.jpg.21c3b85dd24c9204ce341200c61dfd1d.jpg

Edytowane przez rabczanin
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bezprym napisał:

Chyba teraz nie masz zamiaru robić gruzowiska na tych płaskich kamieniach? Jeśli tak to trzeba było najpierw usunąć spod nich piasek,konstrukcja byłaby stabilniejsza a piaskiem jedynie wypełnić szczeliny. 

No i tak jest, od samego PVC jest kamień na kamieniu, a piasek to jedynie wypełnienie 😁. Bez obaw wszystko jest stabilnie ułożone a jak pyszczaki będą mocno kopać to w najgorszym wypadku wyłonią się tylko garaże, nie ma możliwości aby podkopały jakikolwiek kamień, mogą wyłącznie odsłonić spodni fragment konstrukcji.

 Przewidziałem taką reakcję dlatego jest pierwsze zdjęcie aby pokazać spodnią konstrukcję (a właściwie na tym zdjęciu jej połowę) bo jakby tego zdjęcia nie było to można by było sądzić że kamienie są ułożone na warstwie piachu 🤣.

Edytowane przez rabczanin
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeb_us napisał:

Czyli nie chcesz zasłaniać tła tak? I w niską aranżacje? 

Raczej nie niski aranż, bo popołudniowy wypad nad potok pomimo podwyższonego stanu wody i brudnej wody pozwolił mi pozyskać parę fajnych kamieni.

P.S. nie wiedziałem że Japończycy swoje seiryu stone pozyskują z mojego potoczka 🤑.1270632219_pow.jpg.655ee78ae167175567b37ed779b55908.jpgzdobycz.jpg.bc810aad47426348b68b53d4b6005e47.jpg

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite cuda i polskie :D ja za mój serpentynitowy odpad (głazy) i kilkadziesiąt sztuk 2-5 cm sztuk musiałem uiścić opłatę w lokalnym składzie kamienia 45 złotych. W sumie około ćwierć tony. 

Tutaj ważna wskazówka dla osób szukających po składach kruszywa/kamienia/budowlanych/ogrodowych. Różnice w cenach są wręcz kolosalne - przynajmniej w Częstochowie i okolicach. Ten sam kamień potrafi kosztować od 150 zł/t do nawet 1000 zł/t, a bardziej fikuśne głazy pod tytułem do akwarium to już cena od 2500 zł do 10'000 zł za tonę. Tak, nie pomyliłem zer. Składy też poczuły biznes akwarystyczny i co ładniejsze kamole potrafią mieć po 10 zł/kg. Ja nawet ładniejsze znalazłem na tyłach największego składu (w sumie leżącego tuż za granicami Częstochowy).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.