Skocz do zawartości

Gruzu starczy czy jeszcze?


Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20210203_181300.thumb.jpg.9a753d0b5e774b37f36ba3f3b28abee5.jpgI tak to zostanie. Dołożę jeszcze trochę mniejszych  kamieni na dnie. Zastanawiam się nad roślinami. Anubiasow mam sporo, a w weekend przycinka w innym akwarium. Przyłoże tu i tam i zobaczę. Zostaną albo nie. Dzięki wszystkim za rady
Na moje oko to wygląda jak garaże ,wcale nie przypomina Biotopu Malawi .
Popatrz w naszą galerie jak koledzy mają ułożone aranżację na razie jest kicha  .
Chyba ze ci to podoba to co innego .

Tu masz moje akwarium aranżacje ec09caafb49a498d1ee6ece92675bb92.jpg
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aranżacja kwestia gustu ważne żeby się Tobie podobało nie nam, ale jak prosisz o ocene i o radę to pewnie ma to jakiś cel? Zapewne chcesz coś poprawić ulepszyć być może nawet upiększyć. Kilku kolegów mniej lub bardziej dosadnie daje Ci do zrozumienia że ta aranżacja jest mówiąc wprost i bez ogródek ,,do du..y,, a ty dalej w nią brniesz coraz bardziej. Jeżeli Ci się podoba efekt tego co uzyskałeś to git nie ma co dywagować zostaw jak jest o ile jesteś pewny że to nie runie i do przodu. Jeśli jednak masz wątpliwości i chciałbyś coś zmienić, spróbuj zrobić jak radzą koledzy ściągnąć kamienie z góry i ułożyć obok. Moim zdaniem im ułożenie kamieni wygląda bardziej naturalnie tym akwarium prezentuje się lepiej. W naturze kamienie w jeziorze i nie tylko tworzą gruzowiska, a nie jakieś dziwne konstrukcje bo grawitacja i woda im na to nie pozwala, no chyba że widziałeś gdzieś w naturze takie ułożenie skał czy kamieni i się nim inspirujesz.

Nie bierz tego do siebie, ale pooglądaj piękne zbiorniki koleżanek i kolegów z forum w galerii na YT itd i się czymś zainspiruj. Jeżeli nie masz zmysłu ,, dekoratorskiego,, to wybierz akwarium które Ci się podoba najbardziej i spróbuj je skopiować to żaden plagiat i tak nie zrobisz takiego samego bo to niemożliwe nie ma dwóch identycznych kamieni, a nawet jeśli jakiś cudem zrobisz identyczne myślę że nikt się na Ciebie nie obrazi a wręcz będzie się cieszył ze mógł kogoś swoją pracą i akwarium zainspirować.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, pulpet said:

IMG_20210203_181300.thumb.jpg.9a753d0b5e774b37f36ba3f3b28abee5.jpgI tak to zostanie. Dołożę jeszcze trochę mniejszych  kamieni na dnie. Zastanawiam się nad roślinami. Anubiasow mam sporo, a w weekend przycinka w innym akwarium. Przyłoże tu i tam i zobaczę. Zostaną albo nie. Dzięki wszystkim za rady👍

Jeżeli mogę coś doradzić zanim podejmiesz kolejną próbę robienia gruzowiska usuń piasek. Teraz nie masz gwarancji, że kamień po ustawieniu dobrze leży. Ryby kopią, więc o katastrofę nietrudno, no chyba, że na celu masz zarażenie sąsiada niżej akwarystyką.

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak ułóż  jak uważasz, i tak za jakiś czas pozmieniasz albo przekonasz się co mieliśmy na myśli, tylko dla własnego bezpieczeństwa zrób to stabilnie, bo te ryby kopią, oj bardzo kopią a wtedy może się dużo wydarzyć żeby Cie nie zrazic to masz tutaj moje kombinacje zobacz, to wszytsko na przestrzeni 3 lat, już pomijam ogrom wiedzy nabytej i ludzi poznnaych,a co przedemna to już inna historia. Wracając do Ciebie rób i kombinuj mi się nie podoba co wymyśliłes, ale z czasem może być tylko lepiej 

Pierwsze Akwa 2017 rok grudzień 125 l 

Screenshot_20201001_222012_com.facebook.katana.thumb.jpg.a1fca7f7d040a508dfa0b669464793eb.jpg

Drugie Akwa 300 litrów, lipiec 2018 bodaj 

FB_IMG_1587586567907.thumb.jpg.c26f08f10394af88f9b225118ce38948.jpg

Trzecie akwarium sierpień 2019 540 litrow i w końcu jest ok(przynajmniej dla mnie)  ciemność i mrok 🤪

IMG_20210121_194918.thumb.jpg.356cb86202f24c946fd6f977ea912355.jpg

Wiec widzisz sam, że długa droga s przed tobą nauczysz się wszystkiego aranz można w godzinę zmienić, wierz mi już dwa razy tak zrobiłem 😉... W każdym razie powodzenia ja będę śledził poczynania 🖐🏻

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16124619639352120815853636351868.thumb.jpg.11ec033acc62f4dff71440644cfb5349.jpgWitam ponownie. Kto ma jeszcze siłę to zapraszam na kolejną rundę. Wczoraj akwarium jeszcze dwa razy było pełne  i o 2 .00 skończyły się siły i natchnienie w postaci nienajlepszego niemieckiego piwa. Kolejne próby były na tyle nieciekawe, że postanowiłem.ich nie uwieczniać. Rano zbiornik pusty a ja do pracy. Stwierdziłem że kolejne puzzle z tego co mam nie mają sensu, więc po pracy na spacerek do pobliskiego lasu poszedłem. Wróciłem bogatszy o cztery kamyki o łącznej wadze 43 kilo. Półtorakilometrowy spacerek farmera do auta i wiem że Malawistyka lekka nie jest😀. Do kafarów nie należę, więc prawie mi oczy pękły. Ale do rzeczy. Biorąc pod uwagę wszelkie rady wymodzilem coś takiego. Piszcie, krytykujecie, zobaczymy co wyniknie. Mi chyba pierwszy raz zaczyna się podobać to co ułożyłem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.