Skocz do zawartości

Gruzu starczy czy jeszcze?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczery do bólu i sorki za to . Twój wystrój jest do Bani jest po prostu masakryczny jak byłbym pielęgnicą  to chciałbym od razu wyskoczyć z tego baniaka. to jest moje zdanie ! Zobacz naszą galerie jak mniej więcej "powinien" wyglądać biotom Malawi i dostosuj się do niego wybór jest olbrzymi ale nie jest on taki jaki Ty chcesz zgotować dla swoich podopiecznych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem. Szukam.pomyslu. A niestety artystycznie u mnie nie najlepiej. Bardziej praktycznie myślę. I konstrukcja garażowa, albo ładniej mówiąc pagoda, kojarzy mi się z większą ilością kryjówek, jest bardziej 3D. Kargule walczyli o miedzę,  jak im wlecieli na niebo niesmak był, ale agresja jakby mniejsza. Ryby nie są tak podatne na grawitację, więc może sobie lepiej ułożą klocki w trójwymiarowej przestrzeni.  Nie upieram się. Głośno myślę. Korekty rozumowania mile widziane, zwłaszcza że pyszczaki to dla mnie temat nowy. Ale moje prywatne obserwacje są takie, że np. dosadzenie rośliny o liściach na innej wysokości łagodziło mi mocno agresję u skalarów. Najbardziej agresywny samiec bronił zaciekle terytorium blisko dna. Wyżej odpuszczał. I dawał spokój słabszej parze. Może przypadek, ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym układzie dla mnie było spoko, wyglądało to w miarę naturalnie (jeszcze jak dojdzie piasek i ew, pokruszone skały będzie jeszcze lepiej). Jak przejrzeć galerię to w akwariach innych wcale tych kryjówek nie jest wiecej. Pagody wyglądaja nienaturalnie, chyba ze zastawisz je od przodu jakimiś kamieniami. 

Duże kamienie można zastapić drążonymi modułami, wtedy masz duże bryły, nie tracisz litrażu i dodatkowe kryjówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie jeżeli byś zdjął kamienie oznaczone czerwonym strzałkami i położył  tam gdzie wskazują strzałki zielone to efekt wizualny i praktyczny byłby lepszy. Jeżeli się nie mylę to pisałeś ,że kleiłeś czy będziesz kleił je silikonem?  Jeżeli tak to katastrofa nadciąga. Jeżeli nie to przepraszam.

 

IMG_20210203_181300.thumb.jpg.9a753d0b5e774b37f36ba3f3b28abee5.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tutaj nie odbyło się wbrew grawitacji. Nic nie wisi na kleju.  Każdy kamień w miarę stabilnie stał bez podpierania i podklejania. Podkleilem dolna warstwę, aby uniknac wywrotki prz silniejszym poszturchnieciu. Nie bardzo wiem, czemu miałoby się osunąć. Doprecyzuj proszę gdzie jest niebezpieczeństwo, bo wolałbym go uniknąć. Wyobraźnia mi działa. Na 6 piętrze mieszkam😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.