Skocz do zawartości

Gruzu starczy czy jeszcze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem na etapie kamieniowania mojego pierwszego Malawi. Akwarium 160 x 50 x 50.  Wstępnie ułożyłem coś takiego jak na foto. Jakieś 45 kg skały wapiennej. Ma tu pływać wstępnie 10 x Saulosi, 10 x Maingano, 10 x Acei i 10 x Sprengerae. Taka obsada z "Dla każdego coś kolorowego". Ukłony dla twórców 🙂. Starczy, czy dołożyć? Na ten moment udało mi się to poukładać  w sposób w miarę stabilny. Wszelkie wywrotki raczej wykluczone. Na pierwszym planie pojawi się jeszcze kilka niedużych kamieni, ale na razie problemy materiałowe mnie dopadly. Jutro dozbieram. Coś mi świta, że może można by wyżej, ale wtedy więcej poziomych elementów i konstrukcja z cyklu garaż wielopoziomowy. Wszystkich znawców tematu proszę o pomysły, sugestie i uwagi. Konstruktywna krytyka jak najbardziej pożądana.

Pozdrawiam PiotrIMG-20210201-WA0000.thumb.jpeg.4e2a0701d04da56e88010f108fcd509d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie dotyczące oceny aranżacji, podłożyłeś coś pod te panele kamienne na dnie? Bo jeżeli nie to może być nieciekawie one zapewne nie są równe i mają jakbym wystające miejsca które mogą powodować duży nacisk punktowy na dno.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżą na styropianie, taka wytłoczka minimum 15 max 30 mm. gruba. Fajnie się na tym ustawia, bo kręcąc kamieniami możesz je stabilnie postawić. Z racji koronowych problemów z zakupami, kupiłem online  dwa rodzaje tego z myślą o tylnej scianie. Czarną i szarą. Na tło poszła czarna bo wg mnie lepszy efekt, a szara no podkład pod skałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pulpet napisał:

Coś mi świta, że może można by wyżej, ale wtedy więcej poziomych elementów i konstrukcja z cyklu garaż wielopoziomowy.

Wyżej nie musi oznaczać wielopoziomowej niestabilnej konstrukcji. U mnie np przy wysokości zbiornika 60cm w jednym miejscu idzie ponad taflę wody i jest to tylko jeden duży kamień stojący na dnie.  Musiał byś użyć kilku większych kamieni bo te które masz obecnie to raczej nieduże są.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam w głębi szkoda litrażu, na stawianie głazów o objętości 30 litrów. Takie starcze nawyki 😀. Rybka musi plywac, a żeby pływać musi być w czym. Nie chce wszczynać dyskusji o za i przeciw, bo gdzieś się już na podobną natknąłem przeglądając forum. Niewykluczone, że przytacham jakieś większe skałki i wstawię. Na tym etapie jeszcze wszystko mi wolno. Dzięki za sugestię.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem kombinować inaczej. Żeby było ażurowo i w miarę lekko, bez kleju się jednak nie obędzie. Cholerna grawitacja. Staram się ustawiać kamyki w miarę stabilnie i jak mi pasuje. Potem w niewidocznych dla widza miejscach wklejam na silikon kliny zeIMG_20210202_204255.thumb.jpg.b42b540ab78fe08929433432b2d7b869.jpg styropianu. Powinno utrzymać całość w kupie, a ewentualną rozbiórkę można zrobić bez użycia ciężkiego sprzętu. Pierwsze piętro schnie, jutro dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pulpet napisał:

Będzie więcej, jak pisałem to pierwsze piętro. Jak silikon ściągnie to jadę pod taflę i do przodu, ale niżej oczywiście, żeby coś tam móc czasem zobaczyć jednak

A po co ten silikon...? 🤔 Wystarczy kilka większych kamieni i układać gruzowisko. Garaże nie są priorytetem... 😉

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.