Skocz do zawartości

Barszczyk NoN mBuna 160x55x60h


Syrach

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, darianus napisał:

Będziesz zadowolony. 

Filmik super, dzięki. Coś czuję nosem, że Placidochromis sp. "blue otter" również i u mnie będzie królem.
Coś wcześniej mówiłem o cierpliwości.. chyba sam siebie jeszcze dobrze nie znam ;)  niech już szkiełko Panowie skleją i niech dojrzewa.. bo ja już się gotuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Barszczyk napisał:

Filmik super, dzięki. Coś czuję nosem, że Placidochromis sp. "blue otter" również i u mnie będzie królem.
Coś wcześniej mówiłem o cierpliwości.. chyba sam siebie jeszcze dobrze nie znam ;)  niech już szkiełko Panowie skleją i niech dojrzewa.. bo ja już się gotuje.

Też jestem ciekaw, kto będzie królem, bo tertastigmy też są mega :) Sam się zastanawiam czy nie przemeblować nieco moją obsadę i nie dodać tetrastigmę :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, darianus napisał:

Też jestem ciekaw, kto będzie królem, bo tertastigmy też są mega :) Sam się zastanawiam czy nie przemeblować nieco moją obsadę i nie dodać tetrastigmę :)

Jeszcze trochę czasu upłynie, ale na pewno podzielę się tą informacją ;) Sam jestem ciekaw, kto będzie grał pierwsze skrzypce..
Oglądałem wiele relacji, zdjęć kolegów z Otopharynx tetrastigma ale po relacji kolegi @Bastian oraz po zdjęciach mojego Sąsiada @Limak86 nie miałem już żadnych wątpliwości,
że to jest gatunek w kategorii "must have". 
Szczerze powiem, że oglądam już całość z większym spokojem, wiedząc co będzie pływało w moim baniaku.
Aż się chce kleić hydraulikę :) 
Dzięki za pomoc!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajną obsadę wybrałeś, ładnie się wyszystkie poziomy akwarium wypełnią, powinieneś być zadowolony. Jedyny drobny minus jaki możesz odczuć, to wszystkie samiczki będą mało kolorowe, srebrno szare (co nie znaczy że brzydkie).

PS. Ano witam Sąsiada :) Jakbyś potrzebował  jakiejś pomocy, to pisz śmiało :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Limak86 napisał:

Bardzo fajną obsadę wybrałeś, ładnie się wyszystkie poziomy akwarium wypełnią, powinieneś być zadowolony.

Bardzo dziękuję ;) Zarówno za opinie na temat obsady, jak i chęć pomocy.
Doświadczenia u mnie zero, więc podpowiedzi są w cenie :)

PS. Bardzo lubię srebrny kolor, a szary to mój ulubiony ;)

EDIT:

Oczywiście zapomniałem dodać iż w głównej mierze obsada rybki Otopharynx tetrastigma to zasługa kolegi @pozner i jego rewelacyjnego artykułu. Po tej lekturze, ww. nie można się oprzeć. Dzięki!

http://www.klub-malawi.pl/?page_id=1171

Edytowane przez Barszczyk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd pozyskałeś te tabele ale copadichromis nie jest mięsożercą. Żywi się planktonem, to galaretowate stworzenia pozbawione tłuszczu i mało odżywcze przy czym są szybko trawione. Ryby te żerują cały czas. Mięsożercy odżywiają się rybami które mogą trawić kilka dni.
Do zestawu pasowała by Aulonacara baenschi samiec jest żółty, odżywianie się mięczakami czy skorupiakami nie oznacza że są to mięsożercy ten rodzaj pokarmu jest lekkostrawny.
Miałem taki zestaw z Yellow, samiec i samica jest żółta  to tylko propozycja wybór należy do Ciebie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, piotriola napisał:

Nie wiem skąd pozyskałeś te tabele..

Pozyskałem dzięki pakietowi Office, na bazie lektury artykułów ludzi w temacie mądrzejszych od siebie.
Dzięki za wskazanie gatunku, poczytam w temacie.

 

5 minut temu, Bezprym napisał:

Kolego @piotriola czyli rozumiem że mięczaki i skorupiaki nie są mięsem tylko jakimś innym tworem niewiadomego pochodzenia, podobnie jak plankton? 

Rozumiem, Koledze @piotriola chodzi o dopasowanie diety wszystkich trzech interesującym mnie gatunków.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bezprym napisał:

Kolego @piotriola czyli rozumiem że mięczaki i skorupiaki nie są mięsem tylko jakimś innym tworem niewiadomego pochodzenia, podobnie jak plankton? 

Przy tych rybach ma znaczenie jakiego używasz dodatku mięsnego, porównywanie planktonu do mięsa jest dla mnie niezrozumiałe. Meduza należy do planktonu ,czy według Ciebie można porównać ją do serca wołowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotriola napisał:

Przy tych rybach ma znaczenie jakiego używasz dodatku mięsnego, porównywanie planktonu do mięsa jest dla mnie niezrozumiałe. Meduza należy do planktonu ,czy według Ciebie można porównać ją do serca wołowego?

 

Plankton

Zespół drobnych organizmów wodnych, roślinnych i zwierzęcych unoszących się swobodnie w wodzie lub poruszających się, ale niezdolnych do przeciwstawienie się silniejszym prądom Wody. Meduza jest tylko jednym ze składników planktonu, aczkolwiek nie wiem czy w jeziorze występuje. Serc wolowych jak i mięsa zwierząt ciepłokrwistych nie powinno się rybom podawać więc te porównanie jest niefortunne ale już nie zaliczanie mięczaków i skorupiaków do mięsa to  gruba przesada. Rozumiem że jak zjesz krewetki lub kalmara to mięsa nie jadasz? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.