Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy mógłbym hodować auratusy i yellowki w akwa 100L? kolega juz tak raz miał w 80L to była czysta amatorka ale rybki żyły i nikt nie ucierpiał, nawet rozmnażały sie wszystkie.Jeżeli bym miał liczne kryjówki w skałach to czy bym mógł hodować ausratusy (1x3) i yellowki (1x4)? doradźcie mi dzięki wielkie za rady:)

Opublikowano

Raczej nikt Ci nie zabroni, bo polskie prawo tej kwestii nie reguluję. Możemy jedynie odradzić, bo to męczenie zwierząt, a one żyją tak, jak my.


Jeśli akwarium nie ma co najmniej 80cm długości i 35 szerokości, trzymanie w nim pyszczaków zawsze będzie dla nich męczarnią.

Opublikowano

Grzeniu masz nieco za małe akwarium na te gatunki, yellowki rosną spore, auratusy również, przy czym są dość agresywne, poza tym ryby nie bardzo pasują do siebie pod względem diety. Ogólnie na Malawi to jest mały zbiorniczek, ale możesz spróbować z niewielkim haremikiem saulosi 1+4, inne ryby zdecydowanie sobie odpuść.

Podaj jeszcze wymiary Twojego akwarium i może jakieś info o sprzęcie

Opublikowano

Grzeniu podaj wymiary zbiornika to po pierwsze.

Tak czy siak odradzam Ci trzymania ww gatunków w tym akwarium. Jedyne co moge polecić to saulosi haremik 1+4.

Po drugie poczytaj troszke forum...odpowiedzi na twoje pytanie jest naprawde mase.

Opublikowano

O ile dobrze pamiętam, Twoje akwa jest w galerii. I jeśli się nie mylę, to już Ci pisałem, że obsada jest zła. A jeśli nie pisałem, to piszę teraz i przyłączam się do opinii kolegów. Z tą różnicą, że ja uważam za minimum dla pyszczaków akwa 100cm długie i 40 szerokie.

Opublikowano

Nie powinieneś ani jednych ani drugich ... o dwóch naraz nie powinno być w ogóle mowy. To ze względu na akwa. Dodatkowo auratusy nie pasują do yellow pod względem diety i temperamentu. Saulosi albo sprengerae ale tylko wtedy gdy akwa ma jakiś sensowny wymiar

Opublikowano

Wielu z nas poleca do akwarium 80*40 jeden gatunek rybek i to saulosi albo rdzawe, z pełnym szacunkiem dla wszystkich którzy je chowają, szkda mi wkładać do jednego akwarium tylko 5, 4 rybek, akwarium powinno tętnić życiem, byc kolorowe (oczywiście są to kryteria dla rozpoczynajacych przygodę z akwarystyką), nie wiem czy spełni te kryteria 5 saulosi, chociaż nie mówię ze dla mnie było by to brzydkie.

Nie każdy musi mieć Malawi a szczególnie jezeli musi się ograniczać z wielkością akwarium do niezbędnego minimum, w 100 l można stworzyć świetny biotop np z brzankami sumatrzańskimi i jak mi ktoś powie ze te ryby są brzydkie i nie mają charakteru to zaraz zastukam do jego drzwi :) lub wiele innych rybek które mają również ciekawe zachhowania, większa ilość ryb w akwarium może i nawet różnorodność może dać więcej radości niż patrzenie się tylko na 4 saulosi.

Opublikowano

Tu będe w opozycji ;) ja wolę 1 na 3 saulosi niż biotop nie malawijski ale ja już mam lekko spaczony umysł :mrgreen: wszędzie widze pyszczaki :wink:

Opublikowano
ja wolę 1 na 3 saulosi niż biotop nie malawijski ale ja już mam lekko spaczony umysł
otóż to, u mnie to ewoluuje w tym właśnie kierunku. Najpierw było pełno ryb a teraz planuje 6 razy większe akwarium przy niezmienionej ilości ryb. Na początku to faktycznie nie każdemu pasuje (jak zauważył yaro) bo ludzie lubią dużo i kolorowo ale prawda jest taka że "ryba musi mieć wode pod płetwami" ;) i miejsce do rozpędzenia się bo inaczej nie wygląda nawet w połowie tak fajnie jak powinna. Jak się raz zobaczy ryby w dużym zbiorniku to od razu dociera dlaczego im większe akwarium tym lepsze

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.