Jump to content

Czy mógłbym hdować aurtusy i yellow w 100L? dzięki za rady!!


Recommended Posts

Czy mógłbym hodować auratusy i yellowki w akwa 100L? kolega juz tak raz miał w 80L to była czysta amatorka ale rybki żyły i nikt nie ucierpiał, nawet rozmnażały sie wszystkie.Jeżeli bym miał liczne kryjówki w skałach to czy bym mógł hodować ausratusy (1x3) i yellowki (1x4)? doradźcie mi dzięki wielkie za rady:)

Link to comment
Share on other sites

Raczej nikt Ci nie zabroni, bo polskie prawo tej kwestii nie reguluję. Możemy jedynie odradzić, bo to męczenie zwierząt, a one żyją tak, jak my.


Jeśli akwarium nie ma co najmniej 80cm długości i 35 szerokości, trzymanie w nim pyszczaków zawsze będzie dla nich męczarnią.

Link to comment
Share on other sites

Grzeniu masz nieco za małe akwarium na te gatunki, yellowki rosną spore, auratusy również, przy czym są dość agresywne, poza tym ryby nie bardzo pasują do siebie pod względem diety. Ogólnie na Malawi to jest mały zbiorniczek, ale możesz spróbować z niewielkim haremikiem saulosi 1+4, inne ryby zdecydowanie sobie odpuść.

Podaj jeszcze wymiary Twojego akwarium i może jakieś info o sprzęcie

Link to comment
Share on other sites

Grzeniu podaj wymiary zbiornika to po pierwsze.

Tak czy siak odradzam Ci trzymania ww gatunków w tym akwarium. Jedyne co moge polecić to saulosi haremik 1+4.

Po drugie poczytaj troszke forum...odpowiedzi na twoje pytanie jest naprawde mase.

Link to comment
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam, Twoje akwa jest w galerii. I jeśli się nie mylę, to już Ci pisałem, że obsada jest zła. A jeśli nie pisałem, to piszę teraz i przyłączam się do opinii kolegów. Z tą różnicą, że ja uważam za minimum dla pyszczaków akwa 100cm długie i 40 szerokie.

Link to comment
Share on other sites

Nie powinieneś ani jednych ani drugich ... o dwóch naraz nie powinno być w ogóle mowy. To ze względu na akwa. Dodatkowo auratusy nie pasują do yellow pod względem diety i temperamentu. Saulosi albo sprengerae ale tylko wtedy gdy akwa ma jakiś sensowny wymiar

Link to comment
Share on other sites

Wielu z nas poleca do akwarium 80*40 jeden gatunek rybek i to saulosi albo rdzawe, z pełnym szacunkiem dla wszystkich którzy je chowają, szkda mi wkładać do jednego akwarium tylko 5, 4 rybek, akwarium powinno tętnić życiem, byc kolorowe (oczywiście są to kryteria dla rozpoczynajacych przygodę z akwarystyką), nie wiem czy spełni te kryteria 5 saulosi, chociaż nie mówię ze dla mnie było by to brzydkie.

Nie każdy musi mieć Malawi a szczególnie jezeli musi się ograniczać z wielkością akwarium do niezbędnego minimum, w 100 l można stworzyć świetny biotop np z brzankami sumatrzańskimi i jak mi ktoś powie ze te ryby są brzydkie i nie mają charakteru to zaraz zastukam do jego drzwi :) lub wiele innych rybek które mają również ciekawe zachhowania, większa ilość ryb w akwarium może i nawet różnorodność może dać więcej radości niż patrzenie się tylko na 4 saulosi.

Link to comment
Share on other sites

ja wolę 1 na 3 saulosi niż biotop nie malawijski ale ja już mam lekko spaczony umysł
otóż to, u mnie to ewoluuje w tym właśnie kierunku. Najpierw było pełno ryb a teraz planuje 6 razy większe akwarium przy niezmienionej ilości ryb. Na początku to faktycznie nie każdemu pasuje (jak zauważył yaro) bo ludzie lubią dużo i kolorowo ale prawda jest taka że "ryba musi mieć wode pod płetwami" ;) i miejsce do rozpędzenia się bo inaczej nie wygląda nawet w połowie tak fajnie jak powinna. Jak się raz zobaczy ryby w dużym zbiorniku to od razu dociera dlaczego im większe akwarium tym lepsze
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.