Jump to content

SKAŁY DO AKWARIUM-co i jak


Recommended Posts

Mam zamier kupić skały do malawi (240L) i wybór padł na łupki poniewasz są dośc tanie 1,50 KG ile podrzebuje tego kruszca do mojego akwa w kg bu nie buło za dużo ani za mało? wole teraz zapłacić niż potem żałować że pusto :roll:

I jeszcze jedno jadę na wakacje w góry (Beskid sądecki) czy tam nie ma jakiś skał dobrych do akwa?[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ja Ci powiem tak :

Jak kupowałem (dosyć niedawno) kamienie do mojego akwa to pojechałem do hurtowni kamieni. Tam łupek "czerwony" (pomimo tego że jest żółtawo czarny) kosztował 70 gr/ kg i jeszcze takie fajne czarne kamienie 60 gr /kg. Za 15 kg kamieni dałem dyche ;] Tak że nigdy nie wiadomo ile trzeba, ale zawsze lepiej kupić więcej i zostawić np. na skalniaczek (jak mieszkasz w domu) . mi zostało troche. takie 3-4 durze kamienie ;]. No i wszystko zależy od wystroju akwa :)

Link to comment
Share on other sites

1,5 PLN za kilo to chyba niespecjalna okazja. Trudno powiedzieć ile kilo bo tak naprawdę nie o to chodzi. Ja bym Ci radził przejść się do składu kamieniarskiego i tam wybrać (nie wiem czemu mam wrażenie, ze chcesz kupować przez allegro ;> ). Zależy co chcesz zrobić - czy tło z łupka czy po prostu chcesz go jako skały. Ja w jednym i drugim razie radziłbym kupić kilka dużych brył - zawsze w razie potrzeby je połupiesz sam, a duże bryły łupka wyglądają dużo fajniej niż płytki łupkowe.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja szczerze chyba odradzi bym lopek na dekoracje, nadać sie moze jako tło wlasnej konstrukcji. Kiedyś jak zaczynałem przygode z malawi też użyłem łupka, ale z niego bardzo trudno ułozyć coś co wyglada naturalnie - są to rpzeważnie płaski bloki kamienne które ciezko się układa. Takie są moje doświadczenia z łupkiem. (pewnie jeśli się chce to wszystko mozna i pewnie znajdą się osoby które z łupka poukładały niezłe konstrukcje w akwa).

Link to comment
Share on other sites

romekjagoda allegro to była jedna z opcji :D

a tło to mam już w akwa plastikowe strukturalne skały miałe by być jako na dno.

A tam poczekam jak pojadę na wakację może będzie coś ciekawego.

A jak nie to pujdę do składu kamieniarskiego

Link to comment
Share on other sites

70kg serpentynitu (spore glazy - 22zł , wapien - darmocha, ototczaki - darmocha, lupek - jakas zweirownia/sklad budowalny 300zł/TONA , zatem 1.50 jak pisza kolwedezy wyzej to nie okazja co do lupka, nie baw sie w drobnice, bo to nieciekawie wyglada, mimo ze o gustach sie..

Nie spiesz sie i rozejrzyj sie po okolicy.. Skoro ludzie buduja domy, stawiaja ogrodzenia, ozdobne sciezki, kopia oczka wodne, to skads te kamienie maja.. Ja w blisko Jury nie mieszkam mimo wszytsko i wapienie i duze glazy mam, praktycznie za darmo..

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście 1,5 zł za kg łupka to żadna rewelacja. Zwiedzając składy ogrodnicze ceny wahały się od 50 do 80 gr. Proponuje jeszcze rozejrzeć się za kamolcami. Co do łąk, żwirowni itd to nie zawsze jest tak łatwo. Jak ktoś w mieście mieszka i bez auta to średnio mu się uśmiecha wozić 40 kg kamieni w plecaku :D

Poza tym uważam, że łupki mają swój urok, pod warunkiem, że to duże bryły.

Karp_ proponuje abyś przy wyborze kamolców patrzył od razu na ich ustawność i wział kilka wielkich z dwoma na zapas, plus trochę mniejszych na dywersję. 35-40 kg takich wstępnie przebranych powinno starczyć na senowną kontrukcje. Chyba, że masz w planach naprawdę wieeelkie rumowisko. :wink:

Link to comment
Share on other sites

jakbys był z Krakowa- dałbym Ci namiar na skład kamienie, gdzie w ostatnia sobotw facet zaprowadził mnie na plac, pokazał na łupki, wapienie, piaskowce, dolomity i co tam tylko sobie można wymyślić (no może poza lawą) i powiedział, żebym sobie wziął co mi się podoba...


p.s. a powiadają, że to u nas centusie...:-P:-)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.