Skocz do zawartości

Projekt 1080L 240x60x70h


aro600

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Falcowski napisał:

Fronty ładnie by wyglądały, jak będą zachodzić na szybę do wysokości boków, żeby było jednolicie, ale z drugiej strony między frontami pionowa szpara będzie widoczna na tle akwarium i styropianu, więc maskowanie chyba będzie lepsze.

 

Mam fronty zachodzące na szybę i ta mała 2mm szparka na wysokości kilku centymetrów, naprawdę nie rzuca się w oczy 🙄👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślę nad filtracja i zastanawiam się między kaseciakiem, a filtrem narożnym HMF zastanawiam się tylko jakiej on musiałby być wielkości i czy moja koncepcja jest prawidłowa

Filtr oparty na pompie jebao DCP5000   

5cm panel gąbkowy ppi20 zasypany w środku kostakmi gąbki ppi30 i na tym postawiona pompa. 

Mama kilka pytań do użytkowników takich filtrów 

1) Czy taki filtr da rade sobie z moim akwarium? 

2) Czy przy filtrze typu Hamburg mamy od razu załatwiony temat skimera? 

3) Czy pompa DCP5000 będzie odpowiednia do mojego akwarium (przypomnę 240cm długości) 

4) Czy będzie potrzebny dodatkowy cyrkulator? Czy ta pompa załatwi sprawę obiegu wody, a może lepiej dać np słabsza pompę do filtra + cyrkulator 

Chciałbym ten filtr wykonać jako wkładaną kasetę narożną widziałem jeden z kolegów na forum ma taki u siebie. Być może w przyszłości wykonam moduł skalny do którego powędrują gąbki z początkowego HMF. Na razie nie mam możliwości wykonania modułu, a taki Hamburg wydaje mi się dość szybki i prosty co pozowiliłoby mi wystartować dość szybko żeby powoli dojrzewało akwarium i sama filtracja oparta na gąbkach. 

Edit;

Efekt dzisiejszego dnia

Szkło na swoim miejscu i 200kg piachu wypłukane.

Fotek piachu nie wrzucam 😉

IMG_20200821_204749.jpg

IMG_20200821_204743.jpg

Edytowane przez aro600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postępy?

 

 

Co do filtracji to oparta na hamburgu z tego co rozumiem długo łapie ale jak złapie to jest nie do zajechania. Ja postawiłem na module wypchanym gąbkami na chwilę obecną parametry wzorowo co do klarowności wody jeszcze nie jest to co bym chciał ale jestem pełen optymizmu. Cierpliwość :))   Po analizowaniu filtracji którą planowałem w swoim zbiorniku postawiłem na moduł.. Woda nie opuszcza zbiornika jest bezobsługowy mało widoczny hmm co tu więcej potrzeba? Ewentualnie możesz wrzucić woreczek ceramiki czy czego wolisz też do modułu a pompa jaką masz myślę że spokojnie da radę.  U mnie mam pompę dcp 10000 ale chodzi na minimum co daje 3000L/h.... na chwilę  obecną nie widzę potrzeby zakupu cyrkulatora a mam zbiornik 250x80x70. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powoli do przodu postępy są choć co do filtracji nastąpiła jednak całkowita zmiana koncepcji. .. znów zaważył czynnik ,, żona,, i brak sprzętu w środku w sensie Hamburga i jednak postawilem na filtrację narurową według rozwiązań  inspirowanych kilkoma osobami z forum. Filtracja już jest prawie gotowa wszystko po klejone czekam tylko na zawory i całość będzie gotowa. Rozwiązanie oparte na rurkach klejonych 1" Nibco do zimnej wody napędzać to będzie pompa Grundfos 25-60 -  3 korpusy równolegle na mechanikę, 2 korpusy równolegle na filtrację chemiczną i 3 korpusy równolegle na biologie. Dodatkowo w układzie wstawiona grzałka tylko narazie mam 600W i zastanawiam się czy to nie będzie zbyt mocna? Czy nie zaszkodzi rurką  czy nie lepiej było by dać 300W? Najwyżej będzie chodziła dłużej. W sumie ywmerature w domu i tak mam zawsze 22 - 23*C. 

Teraz szukam kamieni. Muszę zrobić też przykrywę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aro600 napisał:

Dodatkowo w układzie wstawiona grzałka tylko narazie mam 600W i zastanawiam się czy to nie będzie zbyt mocna? Czy nie zaszkodzi rurką  czy nie lepiej było by dać 300W? Najwyżej będzie chodziła dłużej.

Będzie dobra, a o rury nie musisz się martwić, nie stopią się, no chyba że włączysz grzałkę na sucho;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam ma pływać...? Jeśli mbuna to za mało kryjówek dla ryb i mógłbyś pójść wyżej z tymi skałami...

P.S. 

Czyżby akwarium  miało pozostać bez tła...? Jeśli tak to nie wygląda to zbyt ciekawie... 🤔

Edytowane przez Robson79
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma decyzji co ma pływać, na wybór obsady przyjdzie czas jak akwarium będzie dojrzejewało, kamienie są na jakieś 30cm od piasku w górę w najwyższym punkcie na foto może tego nie widać bo zdjęcie robione z góry a akwarium ma 70cm wysokość i wiec to też trochę wizualnie oszukuje. 

Edytowane przez aro600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.