Skocz do zawartości

Projekt 1080L 240x60x70h


aro600

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt dzisiejszej pracy stelaż z blatem na miejscu docelowym. Niestety nie udało się go obić płytami zwymiarowałem elementy z płyty z projektu i okazuje się że jednak trzeba je odrobinę po przycinać. 

Z kwestii formalnych walczę jeszcze z żoną która chce akwarium bez tła, a ja uważam że to zły pomysł. 

IMG_20200817_205044.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przezroczystym tyłem będzie to kiepsko wyglądało - biała ściana i fragment schodów. Światło będzie na to padało, rzucając dziwne cienie. Co innego, jakby akwa stało na środku pokoju. Tak pod ścianą, to coś lepiej jak zasłoni tył. Albo tło strukturalne, albo jakieś ciemne (granat lub czerń). Oświetlenie to tło jeszcze rozjaśni.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie żona chce żeby było przez akwarium widać schody ja się boję że raz nie będzie to fajnie wyglądało a dwa to będzie problem z utrzymaniem tylnej szyby w czystości na białym tle każde zabrudzenie będzie bilo po oczach, a wiem że przy wysokości akwarium 70cm i braku dostępu z tyłu będzie bardzo ciężko utrzymać tą szybe super czysta. 

 

Ja dziś dalej walczę ze stelażem, później muszę zrobić przebicie przez ścianę w schowku pod schodami mam dociągnięta kanalizację, wode i osobny obwód prądu pod akwarium. 

 

Jak myślicie 40mm za stelażem do ściany wystarczy czy lepiej odsunąć jeszcze z cm? 

Edytowane przez aro600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą tylną szybę musiał byś chyba czyścić leżąc na schodach z ręką między szczebelkami 😋 Dochodzi do tego jeszcze kwestia płoszenia ryb, jako że z każdej strony będą niepokojne.. Także walcz o jakiekolwiek tło, czy to płaskie jednokolorowe, tło strukturalne, bądź choćby jakiś duży moduł/moduły które zasłoniły by tą część w której będzie widać schody.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaż w zasadzie gotowy zostało dać Podklad i można stawiać szkło ale z tym poczekam aż ustalę co z tłem. Fronty szafek będą założone po położeniu akwarium. Jeszcze nie wiem czy zrobię fronty wyższe żeby się licowało z bokami czy zrobię wąska opaske maskującą blat styropian i dno akwarium (też do wysokości boków oczywiście), a fronty zrobię normalnej wysokości. Finalnie za stelażem zostało 4,5cm miejsca do ściany myślę że wystarczy. Na drugim zdjęciu schowek pod schodami gdzie są dociągnięte media. Plan kiedyś był taki ze tam ma stać sump lub filtracja narurowa, ale coraz bliżej mi do kaseciaka. Muszę to jeszcze przemyśleć. 

IMG_20200818_204147.jpg

IMG_20200818_173327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aro600 napisał:

Jak myślicie 40mm za stelażem do ściany wystarczy czy lepiej odsunąć jeszcze z cm? 

Średnica węży + 10mm będzie ok. Ew. średnica wtyczki + 5mm.

 

Te gniazdko dość wysoko. Może jakiś otwór blisko, żeby kabli starczyło?

Fronty ładnie by wyglądały, jak będą zachodzić na szybę do wysokości boków, żeby było jednolicie, ale z drugiej strony między frontami pionowa szpara będzie widoczna na tle akwarium i styropianu, więc maskowanie chyba będzie lepsze.

Fajnie jest sobie zrobić maskowanie tak, by zasłaniało piach i jeszcze ze 2 cm wyżej, ale u ciebie jak już masz boki, to lepiej równo do boków.

 

Edytowane przez Falcowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Falcowski napisał:

Te gniazdko dość wysoko. Może jakiś otwór blisko, żeby kabli starczyło?

Gniazdko jest ok bo w schowku pod schodami podłoga jest o 25cm niżej niż w salonie dlatego tak wysoko się wydają porównując do salonu są ok robiłem je wysoko żeby ograniczyć ewentualny kontakt z wodą jakby tam była filtracja. 

 

Zastanawiam się jeszcze co pod akwarium sprawdziłem wszystko i wygląda tak poziom jest idealny po jednej przekątnej pod poziomice nie da się wcisnąć przysłowiowej kartki papieru po drugiej jeden róg ucieka około 1 - 1,5 mm (zdjęcie nr. 3) zastanawiam się czy styropian 2cm to zgubi czy nie lepiej dać coś typu karimata lub nawet karimata x2 co myślicie? 

IMG_20200819_123903.jpg

IMG_20200819_123858.jpg

IMG_20200819_123924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Falcowski napisał:

Daj jedną karimatę 12-15mm i będzie luz. Ja to nawet sobie takie wzdłużne pasy z karimaty pociąłem, szerokość 50mm, przerwa 50mm, że w razie zalania blatu, ta woda będzie miała tunele do odparowania.

I tak właśnie zrobiłem karimata 12mm przyklejona na taśmie dwustronnej z małymi naddatkami z przodu i z tyłu. Przód dotne po zalaniu akwarium na równo. 

IMG_20200819_172501.jpg

IMG_20200819_174339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.