Skocz do zawartości

Projekt 1080L 240x60x70h


aro600

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmocnienia grubości 10mm, są wklejone 1cm od górnej krawędzi czyli dolna krawędź wzmocnienia jest 2cm od góry szkła. Ten zewnętrzny pas z twardego pcv zakrywa 4cm szyby od górnej krawędzi więc mam 2cm zapasu.

Aha, a wysokość pokrywy (licząc od góry szkła) to 7cm

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Bartek_De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie wychodzi pokrywa 13cm wtedy dolna krawędź będzie 2,5cm poniżej lini wzmocnień a u góry będę miał 7cm (uwzględniając kilku mm na uszczelkę pewnie będzie 2cm u dołu i 7,5cm u góry)  Rozumie że środek masz 10mm spienione pvc a na zewnątrz tylko te 3mm twardego pvc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, aro600 napisał:

Rozumie że środek masz 10mm spienione pvc a na zewnątrz tylko te 3mm twardego pvc?

Dokładnie. Dodatkowo od wewnątrz, jako wzmocnienie oraz zabezpieczenie przed przeciekiem, wkleiłem 5mm spienione pcv. Korona jest wklejona na stałe silikonem. Miejsca styku pcv/pcv kleiłem klejem Cosmofen plus, a w miejsce styku pcv/szkło poszedł silikon. Nie ma mowy o przecieku.

Tak wygląda w przekroju

20200907_201500.thumb.jpg.3ab52c924ec671f7fd5311d50e4c6693.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Falcowski napisał:

Tak, ja mam alu plus mdf. Poszukaj w moich komentarzach do postów z ostatnich 20 dni. Koszt 500-600zł.

Mają specjalne profile alu zachodzące 4cm na szybę.

Dziękuję znalazłem, ładna pokrywa, ale chyba narazie z racji kosztów zrobię jednak z płyty meblowej zastanowię się jeszcze nad pvc. Wolę teraz te 500-600zl zainwestować w oświetlenie, a pokrywę zawsze można wymienić tym bardziej że jak pisałem dla mnie koszt wykonania z płyty meblowej to będzie 50-60zł więc nawet jak za rok ja trafi to wtedy zrobię coś lepszego. 

Cały czas mam wątpliwości co do tego oświetlenia a chciałem to już zamówić (sterownik już zamówiony) z jednej strony lepiej więcej jak za mało z drugiej czytam na forum żeby na akwarium 200cm długości dać 15 białych i 15 RGB ja planowałem na 240cm dać po 20 i teraz boję się że to rzeczywiscie będzie mało. 

Edytowane przez aro600
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnąłem się i widzę, że chcesz uszczelkę dać. Musiałbyś ją przykleić silikonem do tej płyty meblowej, bo inaczej będzie ci ściekać po płycie do rynny i cała krawędź będzie cały czas w jeziorku. Jak nie przykleisz, to lepiej bez. Płyta MDF dobrze poklejona ma szczelne krawędzie (względnie).

CO do modułów LED, to zdania sąpodzielone. Niektórzy mocno świecą, niektórzy słabo. Sam robiłem 2 warianty:

- max glon - świeciłem na maxa łącznie 80W i rosły robiąc warstewkę 3mm,

- teraz max oszczędność za dnia to tylko żeby ryby było widać, na mierniku 11W, czyli 14x power led 1W ustawione na 3% i też ładnie skały ciemne od glonów, ale takich  na 0.5mm, więc tak zostawiam. Jak miałem bez kolimatorów, było dużo jaśniej i ciągle szyby w glonach.

Dodam, że mam kolimatory 60 stopni, które sprawiają, że jest jeszcze ciemniej. Zatem będziesz miał bardzo jasno przy tych 20 białych.

Ja sugeruję tak:

- 20 czy ile tam chcesz tych białych na jeden kanał

- 3 białe na drugi kanał (żeby mogły świecić na 100% i mało prądu ciągnąć - led przykręcony na sterowniku i tak sporo bierze)

- 10 czerwonych na trzeci kanał

- 10 niebieskich na czwarty kanał

I to ci wystarczy. Zielonych i tak się nie używa, chyba że goście przyjdą, to 10 sekund na prezentację dyskoteki.

Edytowane przez Falcowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy RGB używam zielonych i jest ok. Wydaje mi się że najlepiej zamiast czerwonych i niebieskich dać właśnie RGB podpięte pod sterownik. Wtedy jest lepszy efekt,takie jest przynajmniej moje odczucie 

Edytowane przez Bezprym
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dam RGB i białe nie wiem czy nie kupić narazie np 20 białych i 20 lub więcej RGB ale na wszelki wypadek mocniejszy zasilacz i zostawić sobie możliwość dołożenia ledów pytanie czy np zasilacz 100W obciążony przez ledy o mocy 50W pobierze  50W czy 100W oczywiście w dużym skrócie myślowym +/- Bo z tego co piszecie rozumie że np zmniejszenie mocy ledów o 50% na sterowniku nie powoduje proporcjonalnego spadku poboru prądu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.