Jump to content

Sztuczne rośliny w Malawi??


chytrzy

Recommended Posts

Witajcie! Niedługo zakładam kolejne akwa Malawi i zastanawiam się nad kwestią roślin. Niby ich nie chcę..., ale jednak z doświadczeń z przeszłości z innymi biotopami pamiętam, że rośliny dodają piękoności w akwarium. A teraz na rynku pojawiło się tyle dobrze wykonanych roślin sztucznych, że zacząłem się zastanawiać czy nie kupić 2-3 sztuki i umieścić gdzieś przy tylnej ściance, tak żeby nie rzucały się zbytnio w oczy ale jednocześnie dodały troche zieleni i klimatu.

Nigdy dodąt nie miałem sztucznych roślin i nie widziałem u nikogo. Może macie z tym jakieś doświadczenia? Jak to wygląda? Czy od razu na pierwszy rzut oka można będzie poznać że to sztuczne, czy też w ogóle się nie pozna?

Link to comment
Share on other sites

No jak nie pozna jak pozna że to sztuczne?! :)

Ja uważam tak: albo poważnie podchodzimy do tematu akwarystyki i nie wkłądamy sztucznych skałek, roslinek, ubootów, albo robimy zabawę w akwarystykę na poziomie przedszkola. Albo albo - albo ... rybki albo akwarium ;)

Ja uważam, że nawet jeśli rośliny w malawi rosną słabo, są pokryte okrzemkami, to dodaje to surowego wyglądu i tak ma być.

Link to comment
Share on other sites

albo same surowe kamloty albo rośliny ..... ale prawdziwe, imho sztuczne to kiczi tyle i widać że sztuczne - te nowe są dobrze wykonane ale nie na tyle aby nie rozpoznać

Link to comment
Share on other sites

kup zwykłe może się przyjmą.
może tak, a może nie. Któż to wie :roll: A tak na serio to dla mnie rośliny to taki sobie pomysł. Sztuczne mają ten sam "nieodparty urok" jak wspomniane U-boty, małże i nurkowie plujący powietrzem, sztuczne korale i szklane kulki z brokatem
Link to comment
Share on other sites

Wstyd się przyznać, ale kiedyś miałem w akwa takie rośliny. Nie polecam, naprawdę, nie wygląda to dobrze. I prawdą jest, że ciężko się czyści, z czasem stają się też przeźroczyste. Odradzam, naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

chytrzy, chcesz mieć ładne roślinki to nie zakładaj malawi, w malawi raczej ogodów nie zrobisz a jak rośliny porosną glonami to słabo wyglądają, wyrzuciłem nurzańce i jest dużo lepiej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.