Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium 150x45x45


aqua-a

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wstawić mocniejszą, pompę ale jednak będę się musiał zadowolić ta wersja dcp-3000. Bańka ma dopiero 2 miesiące więc nie mam w planach poszerzania szkła, chciałem mieć nadmiar mocy tylko. Więc reasumując, możesz mi docelowo teraz dobrać wymiary, i już nie truje ( za co przepraszam ) i pisze do fabryteca o formatki, i składam ten filtr w całość jak tylko przyjdzie.

Z góry dziękuje jeszcze raz za pomoc i cierpliwość przede wszystkim.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez aqua-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aqua-a napisał:

Więc reasumując, możesz mi docelowo teraz dobrać wymiary, i już nie truje ( za co przepraszam ) i pisze do fabryteca o formatki, i składam ten filtr w całość jak tylko przyjdzie.
 

Czasami warto dodać kilka centymetrów, żeby swobodnie manewrować dłonią wewnątrz filtra.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chciałem wstawić mocniejszą, pompę ale jednak będę się musiał zadowolić ta wersja dcp-3000. Bańka ma dopiero 2 miesiące więc nie mam w planach poszerzania szkła, chciałem mieć nadmiar mocy tylko.


Dcp 4000 raczej jest niedostępna w Polsce, ale tu masz Dcp 5000 i będzie zapas mocy https://allegro.pl/oferta/jebao-dcp-5000-pompa-regulowana-cicha-kontroler-8700963184?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbkę 50x50cm jak potniesz na równe 3 części, wyjdzie Ci po ~166mm, dając po milimetrze luzu na bokach wychodzi 168mm więc komora pompy musi mieć wymiar 168x90mm (na długość pompy po 4mm luzu, na szerokość po 5mm)

Gąbka 50mm, komora śmieciowa/zasys 10mm.

Boki - 174x350mm 2szt.

Tył/przód - 156x350mm 2szt.

Dno - 168x146mm

Prowadnice itp. - 100x347mm

I teraz wyjdzie nam "odwrotny" prostokąt, wiec wieszasz go obróconego o 90st, czyli zasys masz od przodu, a nie z boku. 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbkę 50x50cm jak potniesz na równe 3 części, wyjdzie Ci po ~166mm, dając po milimetrze luzu na bokach wychodzi 168mm więc komora pompy musi mieć wymiar 168x90mm (na długość pompy po 4mm luzu, na szerokość po 5mm)
Gąbka 50mm, komora śmieciowa/zasys 10mm.
Boki - 174x350mm 2szt.
Tył/przód - 156x350mm 2szt.
Dno - 168x146mm
Prowadnice itp. - 100x347mm
I teraz wyjdzie nam "odwrotny" prostokąt, wiec wieszasz go obróconego o 90st, czyli zasys masz od przodu, a nie z boku.
Dziękuje ci bardzo drogi kolego. Już pisze do fabertec'a.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Tobie na ciszy to bym się zastanowił nad wymiarami naokoło pompy. Przy tak małych odstępach od obudowy woda będzie miała "ciasno" co może generować szumy zwłaszcza przy większych przepływach. Po drugie te pompy pracują w miarę bezgłośnie przy niskich prędkościach. Np moja DCP5000 jest niesłyszalna do 40% , przy 50% ja delikatnie coś słyszę ale szwagier nie. Do 70% jest słyszalna wyraźnie aczkolwiek niedokuczliwie , przy wyższych prędkościach ja nie mógłbym spać przy akwarium. Druga pompa jaką mam -DCP6500 zachowuje się bardzo podobnie. U mnie pracuje w filtrze panelowym tzn nie w oddzielnej obudowie tylko za przyklejoną przed boczną ścianą przegrodą a więc na stabilnym podłożu. W kaseciaku może dodatkowo rezonować z obudową , zwłaszcza przy tak niewielkich odstępach od ścianek jak tu się proponuje. Dlatego ja osobiście jakbym budował kaseciaka to na pewno z większą komorą pompy oraz pompą o nominalnym większym przepływie ale ustawioną na 30-40% , max 50%. Te parę cm  więcej zniknie w akwarium  przy odpowiedniej aranżacji a komfort dla uszu bezcenny.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.