Skocz do zawartości

Czym karmić te kolorowe ancymony? :)


Nowinsky

Rekomendowane odpowiedzi

@NowinskyJakkolwiek podasz tak będzie OK. Czy to granulat 1mm czy to płatki to kiedy będziesz miał go w palcach zanurzonych w wodzie to po prostu go rozcieraj i zapominasz o problemie. Nie rób żadnych rozpisek...podawaj na przemiennie. Możesz wszystko wymieszać w dwóch pudełkach i też podawać naprzemiennie. Krilla bym  podawał sporadycznie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nowinsky napisał:

co myslisz o tym aby to wszystko wrzucić do jednego pojemnika i mega rozdrobnić?

Nie ma potrzeby . Będziesz miał mąkę. Mam w tej chwili 5 sztuk narybku 3-4 cm i robię tak jak opisałem ( mam też duże rybska). Jak to wszystko rozdrobnisz i ryby zjedzą to one szybciej Ci urosną a mąka zostanie nie wspominając o brudzeniu wody. powiem krótko : nie kombinuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejGłuszycamógłbyś zrobić jakieś zdjęcie jak wygląda taki narybek 4cm, w porównaniu do tych dużych rybsk? :) Jestem bardzo ciekaw :D Akurat wszyscy co dodają zdjęcia to wszystkie ryby wyglądają na bardzo duże i nie mam punktu odniesienia do narybku i dojrzałych okazów :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nowinsky napisał:

mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie jak wygląda taki narybek 4cm, w porównaniu do tych dużych rybsk?

Postaram się zrobić wieczorem ale nie obiecuję , że uda mi się zrobić narybek  razem z dużą rybą. Najwyżej zrobię dwa osobne i połączę dla porównania. Teraz małe się chowają wśród kamieni i nie pływają razem z dorosłymi ale są w tym samym akwa.

 

5 minut temu, Nowinsky napisał:

wszystkie ryby wyglądają na bardzo duże i nie mam punktu odniesienia do narybku i dojrzałych okazów

I to jest problem bo nie pływają razem .

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowinsky u mnie w zbiorniku  Demasoni pływają ryby dorosłe jak i narybek od 1 do 2.5cm i karmię je takimi Northfin Veggi 1mm + inne. Ja bym podawał te pokarmy w takiej formie jak masz bez kombinacji, ewentualnie rób tak jak Andrzej radzi jak masz obawy o wielkość pokarmu Northfin. Co do schematu podawania też rób tak jak Andrzej napisał, podawaj naprzemiennie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Nowinsky napisał:

Jaką zrobić rozpiskę karmienia? Czego najwiecej, a czego najmniej w ciągu tygodnia? Dla mojej obsady: Maingano, Red-Red, Hara, Yellow. (40 sztuk około 4cm).

Poniżej zamieszczam zdjęcie tego co zamówiłem 🤗

69EAEE9B-6828-4945-89A5-5AAAD3D9D7C9.jpeg

Tak jak napisał @AndrzejGłuszyca podawaj pokarm naprzemiennie.

Kryl podawaj co 3 dzień,ale nawet bez niego też by się obyło. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.