Skocz do zawartości

Czym karmić te kolorowe ancymony? :)


Nowinsky

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, egon44 napisał:

Kryl podawaj co 3 dzień,ale nawet bez niego też by się obyło. 

Możesz merytorycznie uzasadnić dlaczego mogłoby się obyć bez Krylu?? Obsada to wszystkożercy i mięsożercy. Bez krylu zostają pokarmy roślinne, w których jest tylko mała zawartość mięsa i tu krył podany 2-3 razy w tygodniu jest dobrym wzbogaceniem tej diety.

Edytowane przez SlavekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotriola napisał:

Nie do mnie pytanie, ale spróbuje odpowiedzieć. Wszystkie te pokarmy zawierają mączkę rybną, tyle dodatku wystarczy dla tych ryb.

Skoro mączka rybna zawarta w pokarmach roślinnych wystarczy dla ryb mięsożernych to po co całe te podziały na pokarmy mięsne i roślinne skoro rybom mięsożernym (według Ciebie) wystarczą pokarmy roślinne które zawierają bliżej nieokreśloną ilość mączki rybnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SlavekG napisał:

skoro rybom mięsożernym (według Ciebie) wystarczą pokarmy roślinne które zawierają bliżej nieokreśloną ilość mączki rybnej.

Nie pisałem o rybach mięsożernych , odniosłem się do ryb z tego tematu. Dla mnie ryba odżywiająca się planktonem lub peryfitonem nie jest mięsożercą. Ale to inny temat, pozdrawiam

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nowinsky napisał:

mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie jak wygląda taki narybek 4cm, w porównaniu do tych dużych rybsk?

Nie udało mi się chwycić "Acei" bo młode jednak jeszcze chowają się w kamieniach. Natomiast masz zdjęcie "rdzawych" gdzie samiec ma około 12 cm a samica 4 cm.

 

12x4.jpg

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Nie udało mi się chwycić "Acei" bo młode jednak jeszcze chowają się w kamieniach. Natomiast masz zdjęcie "rdzawych" gdzie samiec ma około 12 cm a samica 4 cm.

 

12x4.jpg

Super zdjęcie porównawcze 🤗 Teraz już widzę jakie małe smrody będą pływać w moim akwarium 😀 P.s jakiej średnicy powinny być kryjówki już dla takich dorosłych ryb? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nowinsky napisał:

Teraz już widzę jakie małe smrody będą pływać w moim akwarium

Nie bierz tego za wyznacznik. Faktem jest , że przy tych proporcjach ta ryba  (maluch) pływa już spokojnie. Mam również mniej więcej w tych proporcjach narybek "Acei" i niestety jedna z pięciu  zasiliła łańcuch pokarmowy:). Jak masz sporo kryjówek to szanse takiego narybku na przeżycie wzrastają wśród dorosłych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotriola napisał:

Możesz być spokojny o yellow, takie dodatki jak mączka rybna są kilkukrotnie bardziej kaloryczne niż np krewetka.

Tylko pytanie, ile tej mączki jest? Z uwagi na to, że to jest pokarm dedykowany takim delikatnisiom, jak Tropheusy, to mogą być symboliczne ilości, nie wystarczające dla właściwego rozwoju yellowa. Nie tylko dla zysku produkowane są przecież pokarmy dla roślinożerców i mięsożerców. 

Ja bym na miejscu autora tego tematu nie skreślał tego krilla. A jeśli już, to przy jednoczesnej zmianie reszty pokarmów na bardziej uniwersalne, np. zamiast NF Premium Cichlid Plant na NF Premium Cichlid. A i wtedy raz w tygodniu dawałbym np. NF Supreme Artemia, albo trgo Northfin Krill. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pozner napisał:

Tylko pytanie, ile tej mączki jest? Z uwagi na to, że to jest pokarm dedykowany takim delikatnisiom, jak Tropheusy, to mogą być symboliczne ilości, nie wystarczające dla właściwego rozwoju yellowa. Nie tylko dla zysku produkowane są przecież pokarmy dla roślinożerców i mięsożerców. 

Ja bym na miejscu autora tego tematu nie skreślał tego krilla. A jeśli już, to przy jednoczesnej zmianie reszty pokarmów na bardziej uniwersalne, np. zamiast NF Premium Cichlid Plant na NF Premium Cichlid. A i wtedy raz w tygodniu dawałbym np. NF Supreme Artemia, albo trgo Northfin Krill. 

To może przy kolejnym zamówieniu pokarmów wymienię pokarm NF Premium Cichlid Plant na NF Premium Cichlid i wówczas będzie odpowiednio zbilansowana dieta dla mojej obsady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.