Skocz do zawartości

Czym karmić te kolorowe ancymony? :)


Nowinsky

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Nowinsky napisał:

@egon44jak rozróżnić bardzo małą dawkę od małej dawki lub średniej lub dużej?
Kompletnie się na tym nie znam :D Nie chciałbym żeby przez mój gest później ryby cierpiały i im brzuchy rozsadzało :( 

Trudno określić jaka jest mała dawka podawanego pokarmu(nawet na wstawionym zdjęciu),i jedynym wyznacznikiem jest obserwacja ryb.

Ja robię to tak,że biorę pokarm w trzy palce i karmię nim ryby rozsypując go po długości akwarium.W ten sposób wszystkie ryby coś zjedzą,niż przy podawaniu pokarmu w jedno miejsce. Gdy ryby zjedzą pokarm w kilkanaście sekund,to czasami podaję drugą dawkę,ale o połowę mniejszą,ale spokojnie wystarczy jak będziesz podawał jedną dawkę,ale trzy razy dziennie. Gdy zauważysz,że ryby mają zbyt okrągłe brzuszki,to zmniejsz dawkę pokarmu granulowanego o połowę.A gdy zauważysz że mają pozapadane brzuszki to zwiększ troszkę dawkę.

Przede wszystkim podstawa,to obserwacja i jeszcze raz obserwacja ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nowinsky napisał:

Czyli nie ma jakiegoś poradnika, że na 40 małych rybek daje się np. szczyptę lub dwie szczypty granulek? Albo  pół garści lub całą garść pokarmu płatkowego? :P 

Nie ma poradnika. Odlicz sobie po 2 granulki northina na rybkę to da Ci jakieś wyobrażenie ile masz karmić. Staraj się pokarm rozsypywać po całym zbiorniku żeby każda rybka coś dostała. Ja sypię  w nurt falownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egon44 & @SlavekGoki i to są dla mnie istotne wskazówki :) Zapewne sypałbym w jedno miejsce, żeby mieć skupisko rybek, a tu jednak trzeba rozsypywać wzdłuż zbiornika :) 
Z tym przelicznikiem granulek też będzie dla mnie spoko na początku bo mniej więcej zobaczę jak to wygląda objętościowo i mogę sobie przygotować jakieś mini paczuszki na start :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nowinsky napisał:

Czyli nie ma jakiegoś poradnika, że na 40 małych rybek daje się np. szczyptę lub dwie szczypty granulek? Albo  pół garści lub całą garść pokarmu płatkowego? :P 

Filigranowa kobitka będzie miała zupełnie inną "szczyptę" niż dwu metrowy kowal 😋 Tak jak koledzy napisali, obserwuj i tyle.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowinsky moim zdaniem zrobiłeś mały błąd kupując pokarmy gradacji 1mm dla ryb wielkości około 4cm.

Dużo lepsze w tym przypadku były by pokarmy płatkowane,oraz np. Nature food gradacji S .

Osoba początkująca może mieć problem z określeniem dawki granulatu gradacji 1mm dla ryb.Fakt doświadczona osoba poradzi sobie z tym bez problemu,ale że tak powiem amator może sobie narobić kłopotu. Nie jest tak,że Cię straszę,ale uważaj na początku z jego dawkowaniem. Lepiej dawać mniejsze dawki trzy razy dziennie niż przekarmić i potem żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SlavekG napisał:

Nie uważam tego za błąd, pokarmem Northina 1mm można spokojnie karmić ryby wielkośći 2.5cm

To Twoje zdanie,a ja mam inne ;)  ,tak jak napisałem w poście nr. 15   

 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egon44ja się słucham doświadczonych malawistów :) Sam bym nie kupił bo nawet nie znałem firm :P  Dokonuje zakupów po rozmowie z użytkownikami tego forum, którzy mają o wiele wiele większą wiedzę, niż moja w tej dziedzinie :) 

Te pokarmy już mam u siebie w szafce pod akwarium:

Northfin Veggi 1mm
Northfin Kril Gold 1mm
Naturefood Premium Cichlid Plants S
JBL Spirulina 40%
 

Więc co mam teraz zrobić? Nie używać ich i dokupić inne? 

Edytowane przez Nowinsky
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nowinsky napisał:

Więc co mam teraz zrobić? Nie używać ich i dokupić inne? 

Karm nimi normalnie. Zwróć tylko uwagę na to żeby ryby po karmieniu nie miały większych brzuchów, jak tak będzie to znak że karmisz za dużo. Tymi pokarmami karmiłem małe ryby od 2.5cm bez najmniejszych problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.